Madryt: Biskupi zabierają głos przed wyborami

Madryt: Biskupi zabierają głos przed wyborami
Decyzje polityczne powinny być moralne i sprawiedliwe, a nie tylko uzgodnione lub skuteczne; dlatego powinny opierać się na rozumie, zgodnie z naturą ludzkiej istoty. Nie jest prawdą, że rozporządzenia prawne są zawsze moralne i sprawiedliwe przez sam fakt, że pochodzą od organizmów politycznie legalnych.
Logo źródła: Radio Watykańskie M. Raczkiewicz CSsR / Radio Watykańskie / slo

Kwestia poszanowania życia, problemy małżeństwa i rodziny oraz troska o miejsca pracy, szczególnie dla młodzieży, to główne tematy, które podejmują biskupi Hiszpanii przed wyborami powszechnymi w tym kraju.

Odbędą się one 20 listopada br. W specjalnym komunikacie wydanym na zakończenie obrad Rady Stałej Episkopatu przypominają, że decyzje polityczne muszą być moralne i sprawiedliwe. Zwracają zarazem uwagę, że nie każde rozporządzenie prawne jest moralne i sprawiedliwe przez sam fakt, że zostało uchwalone przez legalną władzę.

Mając na uwadze panujący kryzys i bezrobocie biskupi apelują o odpowiedzialną politykę społeczną, która szanując godność człowieka troszczyłaby się o zapewnienie pracy, szczególnie dla rodzin bez środków utrzymania i dla młodzieży. Niezbędna jest naprawa popełnionych błędów w gospodarce i finansach, a także troska o "potrzeby najbardziej bezbronnych jak osoby starsze, chorzy i imigranci".

Rada Stała upomina się o system edukacyjny, który "uniknąłby narzuceń ideologicznych państwa" i pozwolił na obecność religii i moralności katolickiej w szkole publicznej. Odrzuca wszelkiego rodzaju terroryzm i separatyzm w życiu publicznym. - Wobec wyzwań, jakie stają przed wspólnotą międzynarodową konieczna jest polityka, która kieruje się szczerym poszukiwaniem prawdy, oparta jest na poszanowaniu prawa krajowego i międzynarodowego, a także na promowaniu porozumienia i solidarności między narodami i kulturami - czytamy w komunikacie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Madryt: Biskupi zabierają głos przed wyborami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.