Madryt: dziś oficjalne rozpoczęcie Europejskiego Spotkania Młodych

Madryt: dziś oficjalne rozpoczęcie Europejskiego Spotkania Młodych
(fot. Fotografías Archimadrid.es/flickr.com)
KAI / ms

Ulice Madrytu wypełniła dzisiaj od rana młodzież, która przyjechała na spotkanie zorganizowane przez braci z Taizé.

Poszczególne grupy trafiają do parafii, a stąd do rodzin. Pomimo zmęczenia podróżą panuje radość i optymizm. Wielu mieszkańców Madrytu wspomina Światowe Dni Młodzieży.

Pierwsze autobusy z młodzieżą pojawiły się w punktach docelowych jeszcze przed świtem. Potem poszczególne grupy wyruszały do parafii, gdzie już czekała gorąca kawa, która skutecznie zwalczała madrycki chłód. Większa część młodzieży została przyjęta przez rodziny, pozostali w szkołach lub internatach. Dzisiaj wieczorem wszyscy spotkają się na pierwszej wspólnej modlitwie, którą poprowadzi brat Alois.

W spotkaniu weźmie udział młodzież reprezentująca 5 narodowości ze wszystkich kontynentów. - W tym roku bardzo wielu jest młodych z samej Hiszpanii, przyjechało wielu młodych z Ukrainy, Chorwacji, Francji, Włoch, Niemiec - mówi brat Wojtek z Taizé. - Także to są te główne kraje, które są reprezentowane. Ale są nie tylko młodzi Europejczycy, mamy przedstawicieli wszystkich kontynentów.

Czas w Madrycie młodzi ludzie spędzą na modlitwie, poznawaniu stolicy Hiszpanii, ale przede wszystkim cieszą się ze spotkania z rówieśnikami z innych krajów.

O spotkanie z tymi ludźmi najbardziej chodzi - mówi jeden z uczestników z Rzeszowa - bo zawsze każdy wyjazd daje coś szczególnego, niesamowitego właśnie jeżeli chodzi o kontakt z ludźmi i rozmowy z nimi, poznawanie tych różnych kultur.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Madryt: dziś oficjalne rozpoczęcie Europejskiego Spotkania Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.