Madryt: kościelne grupy robocze analizują sytuację po koronawirusie

Madryt: kościelne grupy robocze analizują sytuację po koronawirusie
(fot. youtube.com)
1 miesiąc temu
KAI / pp

Arcybiskup Madrytu kard. Carlos Osoro Sierra utworzył pięć grup roboczych, które analizują sytuację społeczną po pandemii koronawirusa. Mają też wypracować wskazania, jak Kościół może stawić czoła jej skutkom. Do końca czerwca grupy te przedstawią swe wnioski, na których podstawie arcybiskup ze swymi współpracownikami wskażą priorytety duszpasterskie i propozycje konkretnych działań.

Pierwsza grupa, która odbyła już kilka spotkań, zajmuje się rozpoznawaniem nowo ujawniających się potrzeb w czasie kryzysu związanego z pandemią: duchowych, materialnych, relacyjnych, emocjonalnych itd. Stawiając w centrum osobę ludzką, szuka w sposób kreatywny „skutecznych i właściwych odpowiedzi” na nie, tak „aby nikt nie został pominięty”. Do grupy kierowanej przez diecezjalną Caritas wchodzą przedstawiciele różnych organizacji kościelnych, które starają się połączyć swe siły z innymi instytucjami Kościoła, administracją państwową itd., zgodnie z zasadami solidarności i pomocniczości.

Kolejna grupa, z udziałem profesorów uniwersyteckich i innych ekspertów, analizuje następstwa gospodarcze, kulturalne, religijne i społeczne w czasie po COVID-19. Jest grupa medialna, z udziałem dziennikarzy i specjalistów ds. komunikacji, która bada rolę, jaką środki przekazu odgrywać będą w przyszłości w społeczeństwie i obecność w nich Kościoła. Czwarta grupa, z udziałem ludzi wierzących i polityków, ma zbadać jaka po pandemii będzie rola polityki i Kościoła w społeczeństwie. Wreszcie „senat osobistości”, złożony z ekspertów w dziedzinie nauki, kultury, prawa i edukacji wskaże główne linie dokonującej się obecnie „epokowej zmiany” i rolę, jaką powinien w niej odegrać Kościół.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Madryt: kościelne grupy robocze analizują sytuację po koronawirusie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Madryt: kościelne grupy robocze analizują sytuację po koronawirusie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.