Marcin Zieliński o tym, co daje chrzest w Duchu Świętym

Marcin Zieliński o tym, co daje chrzest w Duchu Świętym
fot. Marcin Zieliński / YouTube
PAP / pk

"Świadectwo ludzi, którzy doświadczyli chrztu w Duchu Świętym przyciąga do Kościoła lepiej niż wiele kazań czy wykładów na temat wiary" - powiedział lider wspólnoty Głos Pana Marcin Zieliński.

W sobotę w Łodzi odbędzie się I Ogólnopolskie Forum Charis - służby koordynującej wspólnoty charyzmatyczne i ewangelizacyjne w Kościele katolickim.

DEON.PL POLECA

Ogólnopolskie Forum Charis zgromadzi osoby zaangażowane w budowanie jedności ruchu charyzmatycznego oraz nową ewangelizację z całej Polski - zaznaczył członek Krajowej Służby Komunii, reprezentującej Charis w Polsce, Marcin Zieliński.

"To będzie spotkanie ludzi, którzy od wielu lat są zaangażowani we wszystko, co dzieje się w temacie ewangelizacji w Kościele katolickim w Polsce" - zaznaczył.

"Tematem przewodnim spotkania będzie kilka punktów, na które wskazuje papież Franciszek jako cele Charis. Pierwszym jest głoszenie Ewangelii, drugim - doświadczenie chrztu w Duchu Świętym, trzecim posługa ubogim, a czwartym budowanie jedności chrześcijan" - wymienił lider wspólnoty Głos Pana.

"Papież Franciszek wielokrotnie podkreślał, że w Kościele jest wielu ludzi, którzy formalnie są wierzący i praktykujący, ale żyją bardzo podobnie do niewierzących, to znaczy nie żyją odrodzonym życiem. Widok takich osób bardzo zniechęca do wiary, sprawia, że ludzie nie widzą jej sensu" - ocenił Zieliński.

Jego zdaniem "świadectwo ludzi, którzy doświadczyli chrztu w Duchu Świętym przyciąga do Kościoła lepiej niż wiele kazań czy wykładów na temat wiary"- zastrzegł.

Zieliński wyjaśnił, że odpowiedzi na pytanie, czym jest chrzest w Duchu Świętym, należy szukać w Dziejach Apostolskich.

"Przed tym doświadczeniem apostołowie - którzy przecież przez trzy lata byli blisko Jezusa, słuchali przypowieści, obserwowali Go - nie przyciągali do wiary tych, którzy Jezusa nie znali. Dopiero doświadczenie napełnienia Duchem Świętym sprawiło, że przestali się bać, że wyszli z Wieczernika odważni i ostatecznie nie zawahali się nawet oddać życia za Chrystusa" - podkreślił.

Zaznaczył, że przez wieki historii Kościoła doświadczenie Ducha Świętego było udziałem wielu chrześcijan, ale bardzo zintensyfikowało się w drugiej połowie XX w. wraz z powstaniem wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

"Od wydarzenia, które uznaje się za początek Odnowy w Duchu Świętym (wydarzenie w lutym 1967 r. na Uniwersytecie Duquesne w Pittsburgu w USA, podczas którego grupa studentów doświadczyła czegoś, co określili mianem chrztu w Duchu Świętym - PAP) minęło ponad 50 lat i to doświadczenie objęło już ok. 120 mln ludzi. To pokazuje, że Bóg w dzisiejszych czasach chce dać ludziom doświadczenie nowego życia w Nim, z pokojem i radością w sercu" - ocenił Zieliński.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Marcin Zieliński o tym, co daje chrzest w Duchu Świętym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.