Maria Miduch ws. filmu o Marcinie Zielińskim: Moje wypowiedzi nie były autoryzowane. Forma filmu niesmaczna i żałosna

Maria Miduch ws. filmu o Marcinie Zielińskim: Moje wypowiedzi nie były autoryzowane. Forma filmu niesmaczna i żałosna
(fot. Dorota Czoch, mat. RTCK / WAM)
Redakcja DEON.pl / sz

Ważne oświadczenie teolożki, której wizerunek i wypowiedź zostały wykorzystane przez twórców filmu atakującego Marcina Zielińskiego. "Moje wypowiedzi nie były autoryzowane w kontekście materiału publikowanego przez zwiedzeni.pl" - pisze w oświadczeniu Maria Miduch.

Od kilku dni w internecie trwa dyskusja o filmie, który uderza bezpośrednio w Marcina Zielińskiego i jego posługę. W obronie lidera wspólnoty "Głos Pana" stanęło wczoraj wielu ludzi Kościoła. Ponad 130 osób podpisało się pod oświadczeniem w jego obronie. Wśród nich m.in. Adam Szustak OP, Tomasz Nowak OP, Grzegorz Kramer SJ, a także wykładowcy, egzorcyści, liderzy wspólnot i dziennikarze.

DEON.PL POLECAW filmie umieszczonym na portalu zwiedzeni.pl możemy zobaczyć również wypowiedź Marii Miduch, teolożki i autorki książek. W związku z tym padło wiele pytań o jej udział. Maria Miduch postanowiła się do nich odnieść po raz pierwszy kilka dni temu. Na swoim facebooku napisała:

"Kilku z Was moi drodzy pytało mnie jak to jest z tym filmikiem, który krąży po internecie. Ha! Sprawa jest skomplikowana. Nie, nikt mi nie podłożył głosu. Ja na prawdę jestem przeciwna takim teoriom jak: walka o utrzymanie uzdrowienia, traktowanie Boga na wzór złotej rybki. I to ja sama, nie zmuszona przez nikogo udzieliłam tych (też innych, nie uwzględnionych tam) wypowiedzi. Dodam, że moje wypowiedzi dotyczyły szerszego zjawiska a nie jednej osoby. Tak, na prawdę czuję się zaniepokojona teoriami głoszonymi przez niektóre środowiska. Ale.... no właśnie jest jedno duże ALE. W tym filmiku są rzeczy pod którymi w żaden sposób bym się nie podpisała. Formę dyskusji w ten sposób z teoriami, które głosi ta czy inna osoba, uważam za chybioną, niesmaczną i żałosną".

Kilku z Was moi drodzy pytało mnie jak to jest z tym filmikiem, który krąży po internecie. Ha! Sprawa jest...

Opublikowany przez Maja Maria Miduch Czwartek, 4 października 2018

Dziś Maria Miduch zdecydowała się wydać oświadczenie w tej sprawie, gdzie mówi m.in. o podjętych przez nią krokach wobec autorów filmu. Teolożka mówi, że jej wizerunek wykorzystano bezprawnie, a ona sama nie zgadza się z formą i tezami zawartymi w filmie:

"W związku z komentarzami Państwa, które nie uwzględniają przedstawionego przeze mnie oświadczenia uprzejmie proszę o zapoznanie się z poniższym oświadczeniem:

Zamieszczenie mojej wypowiedzi w filmie pt: "Marcin Zieliński- fałszywy charyzmatyk zdemaskowany" nastąpiło z naruszeniem moich praw wynikających z ustawy o prawie do autoryzacji i prawach pokrewnych. Moje wypowiedzi nie były autoryzowane w kontekście materiału publikowanego przez zwiedzeni.pl. Obecnie jestem na etapie dochodzenia swoich praw u twórców filmu. Nie zgadzam się z przyjęta przez autorów formą - napastliwą, wymierzoną przeciw Człowiekowi. Wszelkie uwagi odnośnie filmu proszę kierować do twórców, nie do mnie.

Szczególnie smutnym i przykrym w tej sytuacji jest to, iż tak łatwo piętnując błędy innych, zaczynamy postępować tak samo.

Wszystkich, którzy tak chętnie komentowali moje poprzednie oświadczenie upoważniam i obliguję do udostępniania mojego postu".

W związku z komentarzami Państwa, które nie uwzględniają przedstawionego przeze mnie oświadczenia uprzejmie proszę o...

Opublikowany przez Maja Maria Miduch Wtorek, 9 października 2018

Po publikacji filmu przez portal zwiedzeni.pl pojawiło się wiele wypowiedzi zarzucających materiałowi nierzetelność oraz wykorzystanie wizerunków różnych osób bez ich zgody lub dopuszczając się pewnych manipulacji.

Zachęcamy was również do przeczytania oświadczenia wydanego przez księży, liderów wspólnot i dziennikarzy w obronie Marcina Zielińskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Maria Miduch ws. filmu o Marcinie Zielińskim: Moje wypowiedzi nie były autoryzowane. Forma filmu niesmaczna i żałosna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.