Maroko: policja uwolniła porwanego księdza

Maroko: policja uwolniła porwanego księdza
(fot. Wikimedia Commons)
KAI / pk

Marokańska policja uwolniła belgijskiego kapłana, który został porwany w Kenitrze, 40 km na północ od Rabatu. 82-letni ksiądz pracował w katolickiej szkole Don Bosco w tym mieście.

Jak podają źródła policyjne, porywaczem jest prawdopodobnie 33-letni Marokańczyk, nauczyciel wychowania fizycznego z tej samej placówki. Wykorzystał on okazane mu przez duchownego zaufanie.

- Nauczyciel zaprosił kapłana do swego domu, gdyż obaj dobrze się znali. Zrobił mu kawę i przeprosił, że musi wyjść na kilka minut. Wychodząc zamknął od zewnątrz drzwi na klucz i zadzwonił do dyrekcji szkoły, żądając miliona dirhamów za uwolnienie kapłana - powiedział jeden z prowadzących dochodzenie.

Kapłan został jednak już po kilku godzinach zlokalizowany, gdyż w jego telefonie był włączony GPS. To naprowadziło policję pod właściwy adres i pozwoliło na jego uwolnienie.

Stróżom porządku nie udało się jednak jak dotąd zatrzymać porywacza. Trwają jego intensywne poszukiwania. W chwili popełnienia czynu był prawdopodobnie niepoczytalny. Od dłuższego czasu cierpiał na problemy psychiczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Maroko: policja uwolniła porwanego księdza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.