Medal papieża Franciszka na aukcji charytatywnej dla polskich artystów w potrzebie

Medal papieża Franciszka na aukcji charytatywnej dla polskich artystów w potrzebie
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / tk

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” rozpoczęła kolejną edycję aukcji charytatywnej dla artystów w potrzebie. W ramach tegorocznej odsłony akcji pt. „Tylko miłość” można wylicytować przedmioty m.in. od papieża Franciszka i kard. Stanisława Dziwisza.

W latach 2008-2019 fundacja razem z Filharmonią Krakowską przygotowywała koncerty połączone z aukcjami przedmiotów ofiarowanych przez znane postacie życia publicznego. - W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, nasz charytatywny koncert nie mógł się odbyć. W obecnym, z oczywistych względów, również się nie odbędzie - tłumaczą organizatorzy.

Wsparcie dla polskich artystek

Mając jednak na uwadze trudne położenie tegorocznych beneficjentek projektu: aktorki Dagmar Bilińskiej-Korban oraz wokalistki i skrzypaczki Joanny Słowińskiej, które to walczą z chorobą nowotworową, przygotowano dla nich aukcję na platformie Allegro.

- Nasze zawody wymagają często wysiłku ponad siły, końskiego zdrowia i odporności psychicznej. Są niebezpieczne i kontuzjogenne. Aktor, muzyk, śpiewak operowy chory czy kontuzjowany jest po prostu wykluczony. Bywa, że nagle znika ze sceny i mało kto wie, co z nim się dzieje. Los moich kolegów, którzy chorują, staje się nieraz bardzo smutny. Powinniśmy więc zrobić wszystko, by nikt w takiej sytuacji nie był sam - podkreśla Anna Dymna.

Na aukcji medal od papieża

W ramach aukcji zatytułowanej „Tylko miłość” będzie można wylicytować przedmioty ofiarowane m.in. przez Annę Dymną i Krzysztofa Globisza, papieża Franciszka, kard. Stanisława Dziwisza, prezydenta Andrzeja Dudę, Marcina Gortata, Krystynę Jandę, Jarosława Kaczyńskiego czy Andrzeja Sapkowskiego. Papież Franciszek ofiarował na akcję srebrny medal 7. roku swojego pontyfikatu.

Licytacja wystartowała 14 lutego i potrwa miesiąc. Szczegółowe informacje o inicjatywie dostępne są na stronie www.mimowszystko.org/tylko-milosc.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Skomentuj artykuł

Medal papieża Franciszka na aukcji charytatywnej dla polskich artystów w potrzebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.