Media atakują to, co służy Bogu i Kościołowi

KAI / slo

"Trzeba wziąć do ręki katolicką prasę i słuchać katolickiego radia" - mówił do pielgrzymów z Przemyśla ks. inf. Skubiś podczas Mszy św. w parafii św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku.

Redaktor naczelny "Niedzieli" ubolewał, że "w mediach dzisiejszych w Polsce jest atak na wszystko co służy Bogu i Kościołowi". - Potrzeba wielkiego duszpasterstwa przez media. Potrzebna jest w Polsce troska o prasę katolicką - podkreślał ks. Skubiś. - Dlatego "Niedziela" zawsze będzie służyć duszpasterzom i Kościołowi" - zapewnił.

Po Mszy św. pielgrzymi otrzymali prawie tysiąc porcji grochówki od "Niedzieli".

Kuchnia "Niedzieli" dla pielgrzymów to inicjatywa, którą na okres wakacji podjął tygodnik katolicki. Pomysł zorganizowania kuchni polowej dla pielgrzymów zrodził się już w 2007 roku na trasie pielgrzymki lubelskiej, podążającej na Jasną Górę. W pobliżu Częstochowy z jej uczestnikami spotkał się wtedy redaktor naczelny "Niedzieli" ks. Ireneusz Skubiś. Dla pielgrzymujących przez wiele dni, często bez ciepłego posiłku, ufundował 400 porcji zupy. W 2008 roku redakcja "Niedzieli" otrzymała kuchnię polową od szwedzkiego koncernu papierniczego.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Media atakują to, co służy Bogu i Kościołowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.