Meksyk. Kardynał i biskupi zakażeni omikronem

Meksyk. Kardynał i biskupi zakażeni omikronem
Fot. Jievani Weerasinghe / Unsplash
KAI / kb

Kardynał i dwóch biskupów w Meksyku zaraziło się wariantem Omikron koronawirusa. Tamtejszy Kościół prosi o modlitwę w ich intencji.

Emerytowany ordynariusz diecezji San Cristóbal de las Casas kard. Felipe Arizmendi Esquivel poinformował, że zaraził się pomimo przyjęcia dwóch dawek szczepionki Pfizera i przypominającej szczepionki firmy Astra Zeneca. Poddał się leczeniu wraz z osobami, z którymi mieszka.

Kardynał i biskupi zakażeni omikronem

Z kolei ordynariusz diecezji Azcapotzalco bp Adolfo Miguel Castaño Fonseca przyznał, że zaraził się, bo niewystarczająco przestrzegał koniecznych środków ostrożności. Wezwał wszystkich do stosowania się do nich, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Pozostając w domowej izolacji, hierarcha pełni swe obowiązki za pośrednictwem telefonu i internetu.

Najgorszy jest stan zdrowia emerytowanego ordynariusza diecezji Ecatepec. Biskup Onésimo Cepeda Silva przebywa w szpitalu, gdzie jest intubowany.

Według danych Katolickiego Ośrodka Multimedialnego, od początku pandemii koronawirusewm zaraziło się 30 meksykańskich biskupów. Sześciu z nich zmarło.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Meksyk. Kardynał i biskupi zakażeni omikronem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.