Merkel zachęca do pielęgnowania zwyczajów chrześcijańskich

Merkel zachęca do pielęgnowania zwyczajów chrześcijańskich
(fot. 360b / Shutterstock.com)
KAI / pk

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zachęciła swoich rodaków do pielęgnowania zwyczajów chrześcijańskich. - Jesteśmy partią, która już w swojej nazwie jest chrześcijańska - przypomniała Merkel w Wittemburgu.

- Ile chrześcijańskich kolęd i pastorałek jeszcze znamy? Ile z nich przekazujemy swoim dzieciom i wnukom? - pytała Merkel i zauważyła gorzko, że nie pielęgnując chrześcijańskich tradycji "zagubimy część swoich stron rodzinnych". Bardzo emocjonalne słowa kanclerz Merkel spotkały się z owacyjnym przyjęciem zebranych, co zarejestrowała na swojej stronie internetowej niemiecki dziennik "Die Welt".

Na nadzwyczajnym zjeździe w Wittenburgu, CDU Meklemburgii-Pomorza Przedniego zajęła się złymi wynikami wrześniowych wyborów do Landtagu - parlamentu krajowego, co doprowadziło do utworzenia koalicji rządowej SPD-CDU. "Die Welt" przypomniał o dotkliwej porażce CDU i wysokiej pozycji antyislamskiej partii AfD, która uzyskała 21,8 proc. głosów, stając się drugą najważniejszą po SPD siłą polityczną w tym kraju związkowym.

Przy okazji wystąpienia szefowej niemieckiego rządu portal internetowy kath.net przypomniał, że już w ubiegłym roku kanclerz Merkel przedstawiła równie surowy obraz chrześcijańskich Niemiec: "Muszę powiedzieć z całą powagą: utraciliśmy wszelkie szanse i wszelką wolność dawania świadectwa swojej religii w sposób, w jaki ją praktykujemy i jak wierzymy. I mówiąc te słowa nie chcę nikomu zarzucać, że przyznaje się do swojej wiary islamskiej, lecz to my miejmy odwagę mówić, że jesteśmy chrześcijanami; miejmy odwagę powiedzieć, że jesteśmy otwarci na dialog. Ale my też miejmy zwyczaj pójścia na nabożeństwo, bądźmy czasem wierni Biblii".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Merkel zachęca do pielęgnowania zwyczajów chrześcijańskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.