Męska toaleta z wizerunkiem Jezusa, a damska z Dziewicą Maryją. To zdjęcie oburzyło internautów

Męska toaleta z wizerunkiem Jezusa, a damska z Dziewicą Maryją. To zdjęcie oburzyło internautów
Twitter.com / Marcin Wikło / sz

Stanowcza reakcja Polaków doprowadziła do usunięcia zdjęć z drzwi toalety.

Marcin Wikło, polski dziennikarz przebywający w Brukseli, odnalazł w jednej z restauracji zaskakujące oznaczenie toalet. Na drzwiach do męskiej toalety wisiał wizerunek Jezusa, z kolei na drzwiach do drugiej powieszony był wizerunek Maryi Dziewicy sugerujący, że jest to toaleta damska. Swoim "odkryciem" postanowił podzielić się na Twitterze oznaczając zdjęcie hasztagiem #upadek.

DEON.PL POLECAPod postem zawrzało. "Trudno w to uwierzyć", "kto wpadł na tak głupi i prymitywny pomysł", "trzeba to natychmiast zdjąć" - pisali w komentarzach użytkownicy Twittera. Szybko rozszyfrowali też, że zdjęcie zostało zrobione w restauracji "Mozart". Pojawiły się głosy, żeby zasypać lokal wiadomościami z żądaniem usunięcia wizerunków oraz zbojkotować go. Krytycznie zareagowała również Polonia mieszkająca w Brukseli.

Kilka godzin później Marcin Wikło umieścił kolejne zdjęcie, na którym wizerunków Maryi i Jezusa już nie ma. Obsługa poinformowała, że zdjęto je na prośbę grupy z Polski.

"Niesmak pozostał" - skomentował jednak Wikło.

Wiele osób wzywało również do modlitwy za właścicieli i obsługę lokalu. Komentarze były jednoznacznie negatywne.

Podzielcie się waszym zdaniem o całej sprawie w komentarzach pod tekstem. Gdzie leży granica, po której przekroczeniu mówimy już o obrazie uczuć religijnych, a nawet o bluźnierstwie?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Męska toaleta z wizerunkiem Jezusa, a damska z Dziewicą Maryją. To zdjęcie oburzyło internautów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.