Metropolita katowicki wezwał do modlitwy za górników i ratowników z Zofiówki

Metropolita katowicki wezwał do modlitwy za górników i ratowników z Zofiówki
(fot. episkopat.pl)
PAP / kk

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wezwał do modlitwy w intencji górników, poszkodowanych w wyniku sobotniego wstrząsu w kopalni Zofiówka, oraz w intencji ratowników idących im z pomocą. Słowo metropolity będzie w niedzielę odczytane we wszystkich kościołach archidiecezji katowickiej.

"Jak zawsze w przypadku katastrof górniczych, tak i tym razem, na informację o wstrząsie na kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, Kościół na Górnym Śląsku odpowiada intensywną modlitwą. Wołamy do Boga - Pana Życia - o ochronienie życia pięciu ofiar potężnego wstrząsu w czeluściach kopalni, modlimy się za wszystkich niosących im pomoc, za ratowników górniczych i sztab ratowniczy" - napisał arcybiskup.

DEON.PL POLECA

"Z modlitewnym wsparciem stajemy przy rodzinach tych, którzy w planowym czasie nie wyjechali na powierzchnię i oczekują na pomoc w zasypanym chodniku. Niech ta modlitwa wiernych Kościoła na Górnym Śląsku wybrzmi raz jeszcze, szczególnie mocno jutro - w niedzielę - we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej" - czytamy w sobotnim apelu arcybiskupa Wiktora Skworca.

W modlitwie wiernych podczas niedzielnych mszy w kościołach archidiecezji czytane będzie wezwanie do modlitwy "za poszkodowanych i ich rodziny".

"Wzywajmy pomocy patronki górników, św. Barbary, i trwajmy na modlitwie, którą wspierają też siostry Karmelitanki i inne zgromadzenia zakonne" - dodał w sobotnim komunikacie metropolita, udzielając wszystkim, którzy dołączą do tej niedzielnej modlitwy, swojego pasterskiego błogosławieństwa.

Do wstrząsu w kopalni Zofiówka, o sile ok. 3,42 stopnia w skali Richtera, doszło w sobotę ok. godz. 11. Pod ziemią było w tym czasie ok. 250 górników. Siedmiu zaginionych pracowało w 11-osobowej brygadzie przy drążeniu nowego chodnika. Czterem osobom udało się ewakuować, siedmiu górników zostało pod ziemią - dwóch odnaleziono, nadal trwają poszukiwania pięciu innych; ratownikom udało się zlokalizować jednego z tych zaginionych; na razie nie wiadomo, w jakim jest stanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Metropolita katowicki wezwał do modlitwy za górników i ratowników z Zofiówki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.