Metropolita lwowski: Benedykt XVI pamięta o Ukrainie

Metropolita lwowski: Benedykt XVI pamięta o Ukrainie
fot. TV Trwam / Historia PL / YouTube
2 miesiące temu
KAI / pk

- Ojciec Święty pytał o sytuację na Ukrainie, wyraził słowa wsparcia i udzielił Ukrainie błogosławieństwa - powiedział abp Mieczysław Mokrzycki.

Metropolita lwowski, modlił się wraz z papieżem-seniorem Benedyktem XVI w intencji Ukrainy - informuje portal RISU. Reprezentował on Kościół obrządku łacińskiego podczas niedawnego zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Podczas tej wizyty w Watykanie metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki spotkał się z papieżem-seniorem, Benedyktem XVI.

- Ojciec Święty pytał o sytuację na Ukrainie, wyraził słowa wsparcia i udzielił Ukrainie błogosławieństwa - powiedział arcybiskup Mokrzycki, który wraz z Benedyktem XVI modlił się w ogrodach watykańskich w pobliżu Groty Lurdzkiej o pokój na Ukrainie i zakończenie wojny na wschodzie kraju.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki 29 września obchodził 14. rocznicę święceń biskupich. W latach 2005-2007 był sekretarzem osobistym Benedykta XVI.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
188,30 zł
269,00 zł

Poruszające rozważania Benedykta XVI

Odkryj bogactwo myśli i wiary Josepha Ratzingera. Poznaj poruszające refleksje i wnikliwe diagnozy jednego z najwybitniejszych teologów naszych czasów.

W tym unikatowym zbiorze papież odpowiada na pytania nurtujące każdego wierzącego i...

Skomentuj artykuł

Metropolita lwowski: Benedykt XVI pamięta o Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.