Miliony na promocję i wykonywanie aborcji od UE

Miliony na promocję i wykonywanie aborcji od UE
Sophia Kuby, dyrektor wykonawczy European Dignity Watch, przedstawiła raport nt. konkretnych subwencji unijnych w Bangladeszu, Kambodży i Ameryce Południowej, z którego wynika, że UE wydaje miliony euro rocznie na nielegalne aborcje w tych krajach.
KAI / slo

Zgodnie z przedstawionymi raportami Unia Europejska wydaje miliony euro na promocję i wykonywanie aborcji na świecie. To nielojalność wobec tych krajów, gdzie praktyki wspierane przez UE są najczęściej nielegalne.

To w końcu nielojalność wobec europejskich podatników i państw członkowskich UE, które nie mają jednolitego stanowiska w sprawie aborcji -  powiedział eurodeputowany Konrad Szymański z PiS otwierając dzisiejszą konferencję w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Podczas obrad został zaprezentowany raport Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) nt. znaczenia praw reprodukcyjnych w prawie międzynarodowym. Jose Ramos Ascensao zwrócił uwagę, że termin "prawa i zdrowie reprodukcyjne" nie występuje w prawie traktatowym i jego stosowanie w europejskiej legislacji jest nadużyciem.

Theresa Okafor, dyrektor Life League Nigeria zwróciła uwagę, że UE chce obniżać dzietność w krajach afrykańskich, mimo że podobna polityka w Europie przynosi dziś problemy ekonomiczne. - Dzietność ma ogromne znaczenie ekonomiczne dla rozwoju Afryki, potrzebujemy rozwoju kapitału ludzkiego, walki z malarią, dostępności czystej wody, a nie aborcji i permisywnej edukacji seksualnej, która jest sprzeczna z naszą kulturą. Dla wielu polityka UE w tej dziedzinie ma charakter neokolonialny" - mówiła.

DEON.PL POLECA


- Mglisty charakter terminu 'prawa reprodukcyjne' jest kontekstem dla niekontrolowanej polityki i niekontrolowanych wydatków Komisji Europejskiej. To osłabia poparcie dla polityki pomocowej UE, które powinno być możliwie szerokie, aby ta polityka była hojna i efektywna. To seminarium jest także po to, by politykę rozwojową wzmocnić. Warunkiem koniecznym wzmocnienia polityki rozwojowej i pomocowej UE wobec krajów rozwijających się jest jednak wykluczenie finansowania aborcji i wszelkich innych metod zabijania dzieci nienarodzonych za europejskie pieniądze - mówił w podsumowaniu konferencji Szymański.

Konferencja była elementem szerszego programu Week for Life. "Week for Life" to cykl debat skupionych wokół problematyki ochrony życia ludzkiego w polityce Unii Europejskiej - opieka paliatywna, walka z rakiem, wykorzystywanie komórek macierzystych w badaniach i terapii, w końcu zaangażowanie UE w promocję aborcji na świecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Miliony na promocję i wykonywanie aborcji od UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.