"Miłość Cię znajdzie" - Lednica już 2 czerwca

"Miłość Cię znajdzie" - Lednica już 2 czerwca
(fot. lednica2000.pl)
KAI / drr

W tym roku spotkanie lednickie po raz pierwszy poprzedzi modlitwa w grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Młodzież, wspólnie z Prymasem Polski abp. Józefem Kowalczykiem uczestniczyć będzie w uroczystej Jutrzni sprawowanej przed południem w katedrze gnieźnieńskiej. Po modlitwie młodzi wraz z relikwiami św. Wojciecha i św. siostry Faustyny wyruszą pod Bramę Rybę.

Według szacunków organizatorów w Lednicy 2012 może wziąć udział nawet 100 tysięcy uczestników. Hasłem przewodnim spotkania będą słowa z Dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej "Miłość Cię znajdzie". Młodzież otrzyma także książeczki z wybranymi tekstami z Dzienniczka Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Nad Lednicą prócz relikwii św. siostry Faustyny obecna będzie także jej zakonna obrączka - znak zaślubin z Jezusem, która dotąd nie była pokazywana publicznie. Cenna pamiątka będzie wniesiona w procesji przez Matkę Generalną Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Nad Lednicą obecne będą także relikwie św. Wojciecha - głównego patrona Polski oraz relikwie krwi bł. Jana Pawła II - patrona spotkań młodzieży nad Lednicą.

Jak co roku młodzież zgromadzona na Polach Lednickich będzie miała możliwość skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wysłucha również świadectwa o Bożym Miłosierdziu Romana Kluski. O godzinie 15. pod Bramą Rybą odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę poprowadzą Siostry Jezusa Miłosiernego z domu na Jamnej. Godzinę później konferencję "O spowiedzi i Miłosierdziu" wygłosi o. Jacek Salij OP.

O godzinie 17. lednicki dzwon obwieści oficjalny początek spotkania, a Drogą III Tysiąclecia ruszy procesja z relikwiami świętych i błogosławionych m.in. św. Wojciecha, św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Kolejnym punktem czuwania będzie spotkanie z siostrami z Łagiewnik, które opowiedzą o życiu w zgromadzeniu oraz o swojej patronce, a później wyruszą do sektorów z czterdziestoma relikwiarzami, tak by młodzież mogła poczuć bezpośrednią bliskość, a także ucałować relikwie świętej.

DEON.PL POLECA

Centralnym punktem wieczoru będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem abp. Józefa Kowalczyka i koncelebrowana przez wszystkich obecnych nad Lednicą kapłanów. Homilię podczas Eucharystii wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus. Swoje przesłanie do młodych skieruje także papież Benedykt XVI.

W wieczornej części czuwania zaplanowano także spotkanie z Jezusem Miłosiernym poprzez adorację Jego wizerunku, a następnie "Godzinę bł. Jana Pawła II", w której młodzież odda hołd papieżowi Polakowi poprzez wyśpiewanie pieśni "Abba, Ojcze". Będzie miało również miejsce zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Przed północą uczestnicy apelu będą rozważać uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała, a później dokonają wyboru Chrystusa jako najwyższej wartości w swoim życiu. Spotkanie zakończy tradycyjnie przejście przez Bramę Rybę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Miłość Cię znajdzie" - Lednica już 2 czerwca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.