Lednica o ludzkim i boskim ojcostwie w 2013 r.

Lednica o ludzkim i boskim ojcostwie w 2013 r.
Lednica Logo (for. lednica2000.pl)
KAI / mh

"W imię Ojca" to hasło przyszłorocznego, siedemnastego już spotkania młodych nad brzegami Jeziora Lednickiego u źródeł chrzcielnych Polski. Tym razem młodzież rozważać będzie zagadnienie ojcostwa - tego boskiego i tego ludzkiego.

"Będzie o ojcostwie ponieważ Bóg jest Ojcem, bo wszyscy mamy ojców i większość z nas będzie kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg" - tłumaczy organizator lednickich spotkań o. Jan Góra OP.

Dodaje również, że temat ojcostwa wydaje się być mało popularny, wręcz marginalizowany, a przecież jest tematem niezwykle ważnym. "Każdy człowiek, który używa rozumu zastanawia się, co będzie z nim, co on będzie robił, a jeżeli pada pytanie, co przekaże własnym dzieciom, to to stawia nas na baczność" - dodaje o. Góra.

Choć do spotkania zostało jeszcze ponad siedem miesięcy, organizatorzy już dziś zachęcają do duchowego przygotowania. Podobnie jak w roku ubiegłym pomóc mają w tym trzy kroki ku Lednicy. Pierwszy zrobiono 22 października - w dniu bł. Jana Pawła II. Towarzyszyło mu hasło "Bóg jest Ojcem". Kolejny zaplanowano na 31 stycznia, w dniu św. Tomasza z Akwinu, pod hasłem "Pojednaj się z Ojcem". Trzeci należy zrobić 19 marca, w dniu św. Józefa, pod hasłem "Masz być Ojcem".

DEON.PL POLECA

XVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą odbędzie się 1 czerwca 2013 roku. Organizatorzy tradycyjnie zapraszają wszystkich młodych, aby byli na nich obecni "nie tylko ciałem, ale przede wszystkim duchem". Więcej informacji na temat apelu i przygotowań na stronie www.lednica2000.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lednica o ludzkim i boskim ojcostwie w 2013 r.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.