Pola Lednickie od stycznia na mapie Polski
Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych pozytywnie rozpatrzyła wniosek wojewody wielkopolskiego Piotra Florka o ustalenie urzędowej nazwy miejscowości "Pola Lednickie". Na mapie Polski, miejscowość znana z corocznych, ogólnopolskich spotkań chrześcijańskiej młodzieży, pojawi się w styczniu przyszłego roku.
Na miejscowość Pola Lednickie składać się będzie niezamieszkały obszar należący do Klasztoru Ojców Dominikanów i Domu Zakonnego Ojców Dominikanów w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Lednica 2000, na którym znajduje się Brama III Tysiąclecia. Nowo powstała miejscowość nie będzie stanowiła osobnego obrębu ewidencyjnego i będzie położona na obszarze obrębu ewidencyjnego Imiołki.
"Uznanie Pól Lednickich za miejscowość to dla nas bardzo ważny akt ukazujący znaczenie tego miejsca zarówno dla Wielkopolski, jak i całego kraju - mówi Franciszek Wołoch, rzecznik prasowy Spotkań Młodych Lednica2000. - Jest to tym bardziej istotne, że Pola Lednickie to nie tylko miejsce dorocznych spotkań młodych, ale także cel wielu pielgrzymek, miejsce, gdzie odbywają się rekolekcje i wakacyjne obozy dla młodzieży.
Lednica to samodzielny organizm, który żyje i rozwija się, pozostając jednocześnie w symbiozie z lokalną społecznością. Decyzja Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych jest tego potwierdzeniem" - zaznacza Wołoch.
Zmiana wejdzie w życie 1 stycznia 2013 roku. Z inicjatywą ustalenia nazwy miejscowości "Pola Lednickie" wystąpiło Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów oraz poznańskie Stowarzyszenie Lednica 2000. Wniosek złożyła Rada Gminy Kiszkowo.
Skomentuj artykuł