Pola Lednickie od stycznia na mapie Polski

Pola Lednickie od stycznia na mapie Polski
(fot. flickr.com/ by Customek)
8 lat temu
KAI/ ad

Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych pozytywnie rozpatrzyła wniosek wojewody wielkopolskiego Piotra Florka o ustalenie urzędowej nazwy miejscowości "Pola Lednickie". Na mapie Polski, miejscowość znana z corocznych, ogólnopolskich spotkań chrześcijańskiej młodzieży, pojawi się w styczniu przyszłego roku.

Na miejscowość Pola Lednickie składać się będzie niezamieszkały obszar należący do Klasztoru Ojców Dominikanów i Domu Zakonnego Ojców Dominikanów w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Lednica 2000, na którym znajduje się Brama III Tysiąclecia. Nowo powstała miejscowość nie będzie stanowiła osobnego obrębu ewidencyjnego i będzie położona na obszarze obrębu ewidencyjnego Imiołki.

"Uznanie Pól Lednickich za miejscowość to dla nas bardzo ważny akt ukazujący znaczenie tego miejsca zarówno dla Wielkopolski, jak i całego kraju - mówi Franciszek Wołoch, rzecznik prasowy Spotkań Młodych Lednica2000. - Jest to tym bardziej istotne, że Pola Lednickie to nie tylko miejsce dorocznych spotkań młodych, ale także cel wielu pielgrzymek, miejsce, gdzie odbywają się rekolekcje i wakacyjne obozy dla młodzieży.

Lednica to samodzielny organizm, który żyje i rozwija się, pozostając jednocześnie w symbiozie z lokalną społecznością. Decyzja Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych jest tego potwierdzeniem" - zaznacza Wołoch.

Zmiana wejdzie w życie 1 stycznia 2013 roku. Z inicjatywą ustalenia nazwy miejscowości "Pola Lednickie" wystąpiło Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów oraz poznańskie Stowarzyszenie Lednica 2000. Wniosek złożyła Rada Gminy Kiszkowo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pola Lednickie od stycznia na mapie Polski
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Pola Lednickie od stycznia na mapie Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.