Relikwie św. Stanisława na Polach Lednickich

Relikwie św. Stanisława na Polach Lednickich
(fot. lednica2000.pl)
KAI / slo

Dominikanin, o. Jan Góra otrzymał od kardynała Stanisława Dziwisza relikwie św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski. Zostaną one uroczyście wprowadzone na Pola Lednickie w czasie tegorocznego, XVII Spotkania Młodych 1 czerwca. Umieszczone będą w tamtejszym Domu Jana Pawła II. "Bardzo się cieszę, że ojciec Ojczyzny zamieszka nad Lednicą" − komentuje o. Góra.

Relikwie św. Stanisława Biskupa i Męczennika odebrali 29 kwietnia w Krakowie od kardynała Stanisława Dziwisza przedstawiciele Ruchu Lednickiego razem ze swoim duszpasterzem, o. Janem Górą. Jak mówi w rozmowie z KAI o. Góra, moment ten poprzedziła Msza św. sprawowana na Wawelu. "Relikwie św. Stanisława patrona Polski umieścimy w Domu Jana Pawła II na Lednicy, ażeby dom, tę naszą ojcowiznę chronił i zachował dla następnych pokoleń" - stwierdza o. Góra dodając, że bardzo cieszy się, że ojciec Ojczyzny zamieszka nad Lednicą.

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbędzie się na Polach Lednickich 1 czerwca podczas Spotkania Młodych. Razem z dziesiątkami tysięcy młodych uczestników będą tam również relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Andrzeja Boboli.

Tematem tegorocznego spotkania będą słowa "W imię Ojca". Będzie to pierwszy z kroków przygotowań do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W bogatym programie spotkania tradycyjnie nie zabraknie konferencji, świadectw oraz elementów artystycznych, w tym tanga dla papieża Franciszka. Istotą tego wydarzenia pozostaje jednak spotkanie z Chrystusem.

DEON.PL POLECA


Oficjalne rozpoczęcie spotkania będzie miało miejsce o godz. 17. Pola Lednickie otwarte jednak zostaną już o godz. 8 rano, a od 10 młodzi ludzie będą mogli przystąpić do spowiedzi. W ciągu dnia wygłoszone zostaną konferencje oraz świadectwa o ojcostwie, a o godz. 16 swoje słowo skieruje do uczestników o. Jan Góra.

Centralnym punktem spotkania lednickiego będzie Msza św. sprawowana o godz. 19 pod przewodnictwem abp. Józefa Kowalczyka. Homilię podczas niej wygłosi bp Grzegorz Ryś.

Nocą, po adoracji Najświętszego Sakramentu i akcie wyboru Chrystusa młodzi przejdą przez Bramą III Tysiąclecia.

Postacią, którą organizatorzy pragną w tym roku szczególnie przybliżyć uczestnikom, jest bł. Edmund Bojanowski, założyciel ochronek dla dzieci. Pomogą w tym siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NPNMP, założonego przez błogosławionego.

Natomiast symbolami spotkania będą w tym roku łyżeczki z wygrawerowanymi słowami: "Ty nakarmisz nas do syta". Wszyscy przybyli na spotkanie kapłani otrzymają z kolei stuły z logo Lednicy.

Organizatorzy Spotkania Młodych na Polach Lednickich zachęcają także wszystkie osoby powyżej 16 roku życia do zaangażowania się w przygotowania jak i w sam przebieg spotkania w charakterze wolontariuszy.

Informacje na ten temat można uzyskać na stronie www.lednica2000.pl. Znajdują się na niej także formularze, za pomocą których mogą na spotkanie zgłaszać się już poszczególne grupy.

Wszystkie spotkania odbywające się w ciągu roku na Polach Lednickich organizuje Wspólnota Lednicka 2000 działająca przy klasztorze ojców Dominikanów w Poznaniu. Oprócz Spotkania Młodych są to Lednica Dzieci, Lednica Seniora oraz Lednica Motocyklisty oraz letnie rekolekcje i co weekendowe spotkania w ramach Uniwersytetu Wiary.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Relikwie św. Stanisława na Polach Lednickich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.