Lednica czeka na seniorów. "Miłość Cię znajdzie"

Lednica czeka na seniorów. "Miłość Cię znajdzie"
(fot. lednica2000.pl)
KAI / pz

Już po raz dziewiąty, w pierwszą sobotę września, na Polach Lednickich k. Gniezna odbędzie się Lednica seniora. Spotkaniu przyświecać będzie hasło czerwcowego apelu młodych "Miłość Cię znajdzie".

Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do osób starszych, faktycznie jednak uczestniczą w nim ludzie w różnym wieku, dziadkowie bowiem często zabierają z sobą wnuki, a niekiedy także dorosłe dzieci.

"Lednica nie jest tylko dla młodzieży, jest dla wszystkich młodych duchem! To dla starszych pokoleń powstało to spotkanie. W końcu im młodzież zawdzięcza wychowanie i wolność zgromadzeń" - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Seniorzy, podobnie jak młodzież w czerwcu, będą uczestniczyć w Mszy św., adorować Najświętszy Sakrament i wybiorą Chrystusa w symbolicznym akcie przejścia przez Bramę Rybę. Podczas wspólnej modlitwy towarzyszyć im będzie hasło "Miłość Cię znajdzie" zaczerpnięte z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny.

Wrześniowe spotkanie potrwa ok. 6 godzin. Co roku uczestniczy w nim blisko 5 tys. seniorów, którzy tańczą i śpiewają równie żywiołowo jak młodzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lednica czeka na seniorów. "Miłość Cię znajdzie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.