"Misja Warszawy" - ewangelizacja stolicy

"Misja Warszawy" - ewangelizacja stolicy
(fot. Galiniak / wikipedia.pl / CC BY-SA 3.0)
9 lat temu
KAI / Radio Watykańskie / wm

W stolicy trwa inicjatywa "Misja Warszawa". Jest ona częścią europejskiej akcji ewangelizacyjnej "Misja w metropolii", stworzonej przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Obejmie ona w Wielkim Poście 12 miast Europy.

Inicjatywa ma pomóc w ożywieniu życia parafialnego i pokazać świeckim katolikom ich odpowiedzialność za Kościół - podkreśla Marzena Mikosz, rzecznik prasowy projektu, przedstawiając jego cele: "Zaangażowanie aktywnych parafian w ewangelizację, czyli zaznaczenie, że parafia jest miejscem misyjnym. Zwiększenie liczby parafian systematycznie praktykujących: tutaj szczególnie będziemy docierać do rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ale także do tych, którzy przychodzą raz w roku z koszyczkiem w Wielką Sobotę. Dotarcie do niewierzących i niepraktykujących, głównie poprzez osoby świeckie. A także pozyskanie nowych ewangelizatorów w środowisku akademickim poprzez szkolenia, warsztaty, rekolekcje, wydarzenia" - powiedziała Marzena Mikosz.

Kulminacją projektu "Misja Warszawy" będzie w połowie kwietnia Tydzień Miłosierdzia. Po obu stronach Wisły będzie można wziąć udział w koncertach, happeningach czy nocy świadectw. W tym czasie odbędą się także ewangelizacje uliczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Misja Warszawy" - ewangelizacja stolicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.