Młodzi będą gonić jacht, który popłynie do Panamy
Młodzi z diecezji tarnowskiej będą gonić jacht Dunajec, który pod koniec sierpnia wypłynie do Panamy. Tarnów, Częstochowa, Gdynia, Koszalin, Świnoujście - m.in. te miejscowości znalazły się na trasie podróży "W pogoni za jachtem".
Ostatnim punktem wyprawy będzie Świnoujście, gdzie uczestnicy spotkają się z żeglarzami oraz będą świadkami wymiany załogi. Podczas wyjazdu "W pogoni za jachtem" nie zabraknie spotkań z lokalną młodzieżą, by przeżyć z nimi namiastkę ŚDM. Będzie więc modlitwa na plaży, a także koncert ewangelizacyjny i spotkania z rodzinami. Wydarzenie zakończy się 2 września.
Wyjazd nad morze to propozycja dla młodych w wieku 16-35 lat. Zgłoszenia online przyjmowane są do 15 lipca przez formularz zgłoszeniowy w internecie. Szczegóły są na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Młodzi z diecezji tarnowskiej planują także październikową wyprawę w pogodni za jachtem do Lizbony.
Tymczasem są jeszcze ostatnie miejsca dla osób, które chciałby popłynąć jachtem do Panamy. To tej podróży przygotowuje się Sądecko-Podhalański Okręgowy Związek Żeglarski. Projekt jest skierowany do młodych i ich duszpasterzy z całego świata. Podróż potrwa pięć miesięcy i będzie podzielona na etapy. W dwudziestotygodniowej żegludze przewiduje się udział ogółem 80-100 uczestników, głównie młodzieży. Każdorazowo załogą dowodzić będzie kapitan z pomocą trzech oficerów wachtowych.
"Mamy wolne miejsca na początkowe etapy i na ten ostatni do samej Panamy" - powiedział KAI jeden z pomysłodawców i koordynator projektu Kazimierz Jan Kudlik.
W miastach portowych na trasie rejsu oraz lądowych trasach przejazdu grup do miejsca wymiany załóg zaplanowane są spotkania z młodzieżą, konkursy, festiwale, koncerty i inne wydarzenia, które będą promować udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. W planach jest, by ostatni rejs do Panamy tworzyła międzynarodowa grupa z licznym udziałem Polaków.
Sądecko-Podhalański Okręgowy Związek Żeglarski (SPOZŻ) z siedzibą w Nowym Sączu jest właścicielem i armatorem morskiego jachtu żaglowego "Dunajec" od momentu jego wybudowania i wodowania, co miało miejsce w roku 1979 r. Jacht podczas swoich wędrówek po morzach i oceanach w rejsach stażowo-szkoleniowych przebył ok. 180 tys. mil.
Uczestnikami wyprawy mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. Zgłoszenia wyłącznie na specjalnym formularzu dostępnym na stronie www.spozz.com
Skomentuj artykuł