Młodzi Polacy są przeciwni aborcji

Młodzi Polacy są przeciwni aborcji
65 proc. młodych zgadza się ze stwierdzeniem, że prawo powinno bezwarunkowo chronić życie wszystkich dzieci od poczęcia (fot. tabitha_blue_fresh_mommy / flickr.com)
KAi / slo

Zdecydowana większość Polaków – 65 proc. uznaje, że prawo powinno bezwarunkowo chronić życie dziecka od poczęcia – wynika z badań, przeprowadzonych na początku czerwca na reprezentatywnej, ogólnopolskiej grupie. Największe poparcie tego poglądu odnotowano w grupie wiekowej od 15-24 lat – tu procent wzrasta do 76.

65 proc. młodych zgadza się ze stwierdzeniem, że prawo powinno bezwarunkowo chronić życie wszystkich dzieci od poczęcia. Zaś 23 procent uważa, że prawo powinno umożliwiać aborcję w przypadku wykrycia poważnej choroby przed 24 tygodniem. 12 procent badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Największe poparcie dla bezwarunkowej ochrony życia dzieci nienarodzonych odnotowano w grupie wiekowej 15-24 lata. Aż 76 procent badanych w tym wieku zgadza się z bezwarunkową ochroną życia, a jedynie co piąty (19 procent) dopuszcza zabicie dziecka w przypadku wykrycia poważnej choroby.

Najmniejszą akceptację dla bezwarunkowej ochrony życia wykazują osoby najstarsze (55-70 lat), wychowane w czasach PRL. Jednak nawet w tej grupie większość jest za bezwarunkową ochroną życia (57 procent), a 23 procent dopuszcza zabicie dziecka.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Młodzi Polacy są przeciwni aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.