Młodzież z KSM protestuje w sprawie "Nergala"

KAI / drr

Dopuszczając do udziału pana Adama Darskiego w jednym z popularnych programów muzycznych TVP działa wbrew ustawie o radiofonii i telewizji - zwracają uwagę przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Reprezentanci 28 polskich diecezji uczestniczący w sesji zarządów diecezjalnych KSM wydali oświadczenie, w którym wyrażają jednoznaczny sprzeciw wobec decyzji zarządu Telewizji Polskiej.

Sygnatariusze apelu przypominają, iż decyzja TVP oznacza lansowanie na autorytet dzieci i młodzieży osoby jawnie niszczącej naszą tożsamość narodową zbudowaną na wartościach chrześcijańskich. "Adam Darski zachęca do postaw nienawistnych niszcząc publicznie Pismo Święte - symbol religijny milionów chrześcijan - obywateli Polski" - piszą młodzi ludzie w piśmie skierowanym do TVP.

"Na sprzeciw zasługują m.in. treści jego utworów oraz niektóre publiczne wypowiedzi ("To jest Pismo Święte, tak mówią. Ja mówię - to jest księga kłamstw. Pieprzyć to gówno. Pieprzyć tę hipokryzję")" - wskazują w swoim oświadczeniu przedstawiciele KSM.

DEON.PL POLECA

Młodzież z KSM przypomina, według ustawy o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku, "audycje lub inne przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości" (art.18 pkt.2). Cytują również artykuł 21 ustawy, przypominając, że "programy publicznej radiofonii i telewizji powinny respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki".

"Wobec tak jawnego ignorowania prawa polskiego młodzi ludzie z KSM głęboko zastanawiają się nad wiarygodnością państwowych instytucji" - dodają uczestnicy sesji zarządów diecezjalnych KSM.

- Gdy chcemy wyegzekwować misję publiczną, telewizja zasłania się oglądalnością i komercją. Gdy więc mówimy o rezygnacji z opłacania abonamentu, wraca powoływanie się na misję publiczną. Czy to poważne? Gdzie tu sens? - zastanawia się w rozmowie z KAI Michał Baran, jeden z uczestników sesji, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży archidiecezji warszawskiej.

Pod oświadczeniem podpisali się przedstawiciele Zarządów Diecezjalnych KSM, uczestniczący w Zebraniu Krajowej Rady stowarzyszenia w dniach 30 września-2 października w Poznaniu.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży istnieje we wszystkich diecezjach w Polsce, zrzeszając ok. 25 tys. osób w wieku 14-30 lat. Pełny tekst oświadczenia znaleźć można m.in. na stronie www.poznan.ksm.org.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Młodzież z KSM protestuje w sprawie "Nergala"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.