Młodzież z Łodzi wyruszyła na Taizé. Towarzyszy im abp Grzegorz Ryś

Młodzież z Łodzi wyruszyła na Taizé. Towarzyszy im abp Grzegorz Ryś
1 rok temu
KAI / pk

Dziś rano ze stacji Łódź-Widzew wyruszył specjalny pociąg Łódzkich Kolei Aglomeracyjnych, który zawiezie młodych do Wrocławia na 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną wspólnotę Taizé.

"W naszym pociągu jest nas około 140 osób - tłumaczy ks. Radosław Krych, duszpasterz akademicki DA5. - Są tu młodzi z Czarnocina, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Tomaszowa Mazowieckiego" - dodaje.

Wraz z młodzieżą łódzkim pociągiem do Wrocławia pojechali także duszpasterze, siostry zakonne, klerycy i… arcybiskup Grzegorz Ryś, który jak często sam wspomina, z Taizé związany jest już od bardzo dawna.

"Po raz pierwszy będę na takim spotkaniu i jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądało" - mówi Zofia Trzeciak.

"Bardzo czekałem na ten wyjazd. Myślę, że to spotkanie jeszcze bardziej otworzy mnie na Pana Boga i ludzi" - tłumaczy Krystian Zbrojewski.

Łódzki pociąg dotrze na dworzec Wrocław Główny około godziny 11:00. Następnie młodzi zostaną zarejestrowani i rozlokowani do rodzin, u których będą gościć przez kolejne dni.

Tegoroczne - 42. Europejskie Spotkanie Młodych odbywać się będzie pod hasłem "Zawsze w drodze. Nigdy nie wykorzenieni" i - jak podają organizatorzy - zgromadzi w stolicy Dolnego Śląska ponad 20 tyś. młodych z całej Europy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Młodzież z Łodzi wyruszyła na Taizé. Towarzyszy im abp Grzegorz Ryś
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.