Mocne słowa kardynała: wrogowie papieża chcą "nowego konklawe"

Mocne słowa kardynała: wrogowie papieża chcą "nowego konklawe"
(fot. Catholic Church England and Wales / flickr.com)
cruxnow.com / ml

Bliski współpracownik papieża uważa, że przeciwnicy papieża chcą usunięcia papieża Franciszka ze stanowiska i wyboru nowego papieża, który "bardziej pasuje do ich programu".

"Są ludzie, którzy po prostu nie lubią tego pontyfikatu. Chcą, aby to się skończyło tak szybko, jak możliwe. Wtedy będą mieć nowe konklawe. Chcą też, żeby ten nowy papież działał na ich korzyść" - powiedział w wywiadzie kard. Walter Kasper.

Emerytowany hierarcha wypowiedział się dla niemieckiej stacji ARD.

Kard. Kasper o możliwości zniesienia celibatu dla tzw. viri probati. "Należy się dobrze nad tym zastanowić" >>

Kardynał Kasper stwierdził, że istnieją obozy, które wykorzystują kryzys nadużyć seksualnych w Kościele jako okazję do pozbycia się papieża Franciszka.

Jak zauważa portal Crux, zdaniem Kaspera przeciwnicy papieża stosują niewłaściwą strategię, która polega na przejściu z dyskusji o kryzysie seksualnym w Kościele na "debatę o papieżu Franciszku". "To nadużycie nadużycia" - powiedział kardynał.

Ks. Halík porównuje aktualny kryzys w Kościele z czasami reformacji >>

"To odwraca nas od prawdziwego problemu i to jest problem" - powiedział hierarcha. Dodał, że zachowania antypapieskiego obozu prowadzą do "rozproszenia" i uniemożliwiają skupienie się na poważnych sprawach, takich jak budowa środków zaradczych przeciwko wykorzystywaniu nieletnich w Kościele.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Mocne słowa kardynała: wrogowie papieża chcą "nowego konklawe"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.