Modlitwa Bez Granic dla Niepodległej - budowanie jedności i pokoju

Modlitwa Bez Granic dla Niepodległej - budowanie jedności i pokoju
(fot. Artur Bogacki/shutterstock.com)
KAI / ms

13 dnia każdego miesiąca Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana zapraszają na Modlitwę Bez Granic dla Niepodległej w służbie budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie.

Zachęcają, by na cześć 100 lat Niepodległej ofiarować taką modlitwę przez 100 miesięcy. Początek 13 grudnia o godzinie 19:00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Myśl chrześciajńsko-społeczna

Z błogosławieństwem kard. Kazimierza Nycza oraz poparciem ks. prał. Bogdana Bartołda, 13 grudnia o godzinie 19:00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce odbędzie się Modlitwa Bez Granic. Jest ona dedykowana Niepodległej Polsce oraz Europie - z prośbą o to, by była wolna od wpływów, które niszczą korzenie chrześcijańskie i tym samym nie pozwalają na realizowanie w praktyce idei Sługi Bożego Roberta Schumana i myśli chrześcijańsko-społecznej.

- Na cześć 100 lat Niepodległej ofiarujmy modlitwę przez 100 miesięcy (13 dnia każdego miesiąca) za Polskę w jej służbie Wspólnocie Narodów Europy, ale także w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana oraz w intencji powrotu Europy do chrześcijańskich korzeni szerzenia i wdrażania myśli chrześcijańsko-społecznej, a tym samym praktyczny powrót Europy do chrześcijańskich korzeni. Polacy pragną Europy Narodów jako Wspólnoty Ducha oraz Solidarnej Społecznie i Gospodarczo i na pewno będą o nią walczyć aż do końca, tak jak walczyli o Niepodległą Polskę. W tym kontekście bez mocy Bożej Opatrzności zwycięstwo nie będzie możliwe, dlatego mówmy za świętym Pawłem "Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" - piszą inicjatorzy.

Budowanie wspólnoty

13 grudnia modlitwa rozpocznie się Mszą świętą, a następnie będzie kontynuowana przed Najświętszym Sakramentem w formie śpiewów, wezwań modlitewnych i rozważań w połączeniu z oprawą muzyczną. "Będziemy dziękować Trójcy Świętej za pokój w Europie oraz prosić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana, który po wojnie rozpoczął Misję budowania Wspólnoty Narodów Europy. Obecnie różne siły w Europie przeciwstawiają się budowaniu Wspólnoty Narodów, dlatego chcemy prosić Boga o wyposażenie nas w dary i kompetencje, które zmobilizują do podjęcia i kontynuacji Misji Roberta Schumana" - zapowiadają.

- Świadomi coraz większych zagrożeń, jakie rodzi cywilizacja śmierci, pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich. Dlatego z całego serca zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, okolic i Polski na Modlitwę Bez Granic - zachęcają, prosząc jednocześnie, by podobne modlitwy 13 każdego miesiąca były organizowane nie tylko w Warszawie, ale także we wszystkich katedrach dużych miast Polski.

Więcej informacji na stronie: http://modlitwabezgranic.pl/

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Modlitwa Bez Granic dla Niepodległej - budowanie jedności i pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.