Modlitwa o pokój na Ukrainie - spotkanie Franciszka ze studentami

Modlitwa o pokój na Ukrainie - spotkanie Franciszka ze studentami
Budując mosty - www.youtube.com; Johann Georg Melchior Schmidtner (1625-1705), Public domain, via Wikimedia Commons
vaticannews.va / pzk

To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w historii. Papież Franciszek przez ponad godzinę rozmawiał wirtualnie ze studentami Ameryki Północnej, Południowej i Środkowej. Mowa była o wielu tematach, ale rozpoczęła się od modlitwy do Matki Bożej „rozwiązującej węzły” o pokój na Ukrainie, w świetle rozpoczętej kilka godzin wcześniej agresji.

Módlmy się za ludzi na Ukrainie. Aby w regionie zwyciężyła sprawiedliwość i pokój, o to, by dyplomacja i budowanie mostów, a nie przemoc, miały ostatnie słowo. Maryjo, Matko Boża rozwiązująca węzły i Królowo Pokoju, módl się za nami!

W trakcie tego wyjątkowego spotkania mówiono o niestosowaniu przemocy, migrantach, środowisku naturalnym, relacjach z osobami starszymi i nowych technologiach. Franciszek zaczął od: „dzień dobry, dobry wieczór, dobrej nocy”, bo słuchali go ludzie na całym świecie. Łączyli się za pomocą smartfonów, tabletów i komputerów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Deborah Castellano Lubov

Zbiór wywiadów, opatrzony wstępem kard. Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, które w ciągu kilku lat zebrała Deborah Castellano Lubov, amerykańska dziennikarka akredytowana przy Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej.

Polskie wydanie otwiera wywiad z abp. Stanisławem...

Skomentuj artykuł

Modlitwa o pokój na Ukrainie - spotkanie Franciszka ze studentami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.