"Modlitwa w drodze" nagrodzona na MTA

"Modlitwa w drodze" nagrodzona na MTA
Logo "Modlitwy w drodze"
6 lat temu
KAI / ptt

Aplikacja na smartfony "Modlitwa w drodze" zdobyła jedną z prestiżowych nagród Mobile Trends Awards przyznawaną najlepszym firmom i instytucjom z branży mobilnych technologii. W tym roku zwycięzców wyłoniono w siedemnastu kategoriach. Jezuici z "Modlitwy w drodze" zostali nagrodzeni w kategorii "komunikacja i społeczności".

- Chcemy pokazać, że modlitwa nie jest archaizmem, proponowana przez nas "Modlitwa w drodze" to modlitwa człowieka mobilnego - mówił Piotr Chydziński, kiedy przed rokiem w Środę Popielcową startowała aplikacja mobilna.

Taka jest zresztą idea "Modlitwy w drodze" - wyjście z duchowością ignacjańską do wszystkich - dodał szef "Modlitwy w drodze". - Skoro możliwości dotarcia poszerzyły się pomyśleliśmy, że warto stworzyć coś więcej, już nie tylko stronę internetową przystosowaną do wszystkich platform: telefonów komórkowych, tabletów, komputerów ale wyjść z aplikacjami mobilnymi na telefony komórkowe gdyż jest to coraz bardziej rozwijający się rynek - opowiadał szef projektu.

Każda modlitwa "w drodze" to 10 minutowe rozważanie bazujące na Ewangelii. Rozpoczyna się od wysłuchania Słowa Bożego, kilku myśli komentarza, aby potem słuchając muzyki odnieść je do swojego życia. Taka modlitwa ma pomóc odnaleźć Boga, który jest obecny w każdym momencie naszego życia. Modlić się to słuchać Pana Boga, mówić z Nim, a owoce wprowadzać w czyn - wskazują jezuici.

Nagrodzona aplikacja, swoją inaugurację miała przed rokiem i jest owocem współpracy jezuitów oraz firm informatycznych, które pomagały im przy ich tworzeniu.

Tegoroczne nagrody Mobile Trends Awards wręczono już po raz czwarty. Propozycje nominacji mógł zgłosić każdy - o statuetkę walczyły projekty z 2014 roku, zrealizowane przez polskie firmy lub polskie oddziały firm zagranicznych. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursowa, w skład której wchodzili eksperci z branży mobilnej i IT. Liczyła się także opinia internautów. Nominacja, która w danej kategorii zyskała najwięcej głosów internautów, otrzymywała dodatkowe 2 punkty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Modlitwa w drodze" nagrodzona na MTA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.