Monika i Marcin Gomułkowie: gdyby nie Jezus, nie byłoby naszego małżeństwa

Monika i Marcin Gomułkowie: gdyby nie Jezus, nie byłoby naszego małżeństwa
(fot. prywatne archiwum Moniki i Marcina Gomułków)
2 lata temu
gdansk.gosc.pl / jp

Zamieszkali razem bez ślubu, ale "dla uspokojenia sumienia" chodzili w niedziele do kościoła. To tam, u ojców redemptorystów, przeżyli 6 lat temu szczerą spowiedź, która całkowicie odmieniła ich życie.

3 marca w gdyńskiej parafii Niepokalanego Serca Maryi odbyło się spotkanie z Moniką i Marcinem Gomułkami z kanału "Początek wieczności". Młode małżeństwo podzieliło się świadectwem.

Oboje przyznali, że "w pewnym momencie oddalili się od Pana Boga". Marcin wyznał, że przez 10 lat był poza Kościołem, borykał się z problemami alkoholowymi i z szóstym przykazaniem. Wiedział wtedy, że wiele osób się za niego modliło, między innymi jego mama.

"Wiele lat cierpiałem, upadałem, próbowałem wyrwać się z problemów własnymi siłami, aż w 2012 roku poznałem Monię", wspomina. Szczerze opowiadając swoją historię, mówili, że zamieszkali razem bez ślubu, ale "dla uspokojenia sumienia" chodzili w niedziele do kościoła. To tam, u ojców redemptorystów, przeżyli 6 lat temu szczerą spowiedź, która całkowicie odmieniła ich życie.

"Na każdym kościele powinien wisieć baner: "Wstęp tylko dla grzeszników". Kapłani każdego dnia czekają na nas w konfesjonałach, żeby nas rozgrzeszyć. Warto z tego skorzystać" - mówili.

Monika i Marcin zachęcali wszystkich, żeby zaczęli od zaproszenia Boga do swojego życia. Sami podkreślali: "Gdyby nie Jezus, nie byłoby naszego małżeństwa. Nie wyobrażamy sobie budowania relacji bez Tego, który jest Miłością". Zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo się różnią i że sami nie potrafiliby tak kochać.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
35,00 zł
34,99 zł

Akrobatyka małżeńska to konferencje Adama Szustaka OP, oparte na Słowie Bożym oraz setkach spotkań z małżeństwami i narzeczonymi.

Co w środku? Mnóstwo praktycznych porad dotyczących natury miłości, umiejętności budowania więzi, komunikacji małżeńskiej, seksualności, a także...

Skomentuj artykuł

Monika i Marcin Gomułkowie: gdyby nie Jezus, nie byłoby naszego małżeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.