Moskwa: kard. Parolin spotkał się z szefem rosyjskiej dyplomacji

Moskwa: kard. Parolin spotkał się z szefem rosyjskiej dyplomacji
(fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)
2 lata temu
PAP / mp

Przebywający z wizytą w Rosji sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin spotkał się dziś z ministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiejem Ławrowem.

Witając gościa z Watykanu szef rosyjskiej dyplomacji wskazał, że jest to kontynuacja dialogu rozpoczętego podczas jego wizyty w Watykanie w grudniu 2016 r. Wspomniał także o dwóch spotkaniach prezydenta Władimira Putina z papieżem Franciszkiem.
Zwrócił uwagę na zbieżność poglądów obu stron wobec "problemów naszych czasów, w tym pokojowego regulowania kryzysów, zwalczania terroryzmu i ekstremizmu, rozwoju dialogu między religiami i między cywilizacjami, wzmocnienie sprawiedliwości społecznej i roli rodziny".
Wskazał też na projekty praktycznej współpracy rosyjsko-watykańskiej w dziedzinie kultury, więzi społecznych, nauki, wychowania, ochrony zdrowia.
- Oczywiście za bardzo ważne uważamy to, by równolegle do naszych stosunków międzypaństwowych rozwijał się również dialog międzywyznaniowy, którego historycznym punktem wyjścia było spotkanie patriarchy Cyryla z papieżem Franciszkiem w lutym 2016 r. w Hawanie - stwierdził Ławrow.
Ze swej strony kard. Parolin zauważył, że jego wizyta w Rosji jest dobrą okazją do "potwierdzenia i wzmocnienia relacji dwustronnych". - Trwa dialog na różnych szczeblach, takich jak tradycyjne konsultacje polityczne między wiceministrami [spraw zagranicznych], które rozmawiają ze sobą regularnie - zauważył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Dodał też, że czuje się "zaszczycony i wzruszony" z powodu jutrzejszego spotkania z prezydentem Putinem w Soczi.
W czasie wizyty kardynała w siedzibie rosyjskiego MSZ podpisano umowę o ruchu bezwizowym dla osób posiadających paszporty dyplomatyczne obu krajów.
Swe podpisy pod dokumentem złożyli: wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksiej Mieszkow i nuncjusz apostolski w Rosji abp Celestino Migliore.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Moskwa: kard. Parolin spotkał się z szefem rosyjskiej dyplomacji
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Moskwa: kard. Parolin spotkał się z szefem rosyjskiej dyplomacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.