Moskwa: wspólnota Sant'Egidio otwiera dom dla bezdomnych

Moskwa: wspólnota Sant'Egidio otwiera dom dla bezdomnych
(fot. comunitadisantegidio.info)
KAI / kw

Dom dla Przyjaciół na Ulicy - to nazwa ośrodka, który w stolicy Rosji otworzyła na początku listopada Wspólnota Sant'Egidio. Dom, w którym osoby bezdomne mogą doświadczyć troski i wsparcia, to wyjątkowe miejsce na mapie Moskwy.

Wielofunkcyjny Dom dla Przyjaciół na Ulicy to miejsce, w którym osoby bezdomne, mieszkające na ulicach Moskwy mogą skorzystać z potrzebnych usług i sprzętów (jak pralka czy drukarka), wypożyczyć książkę z biblioteki i uzyskać pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

DEON.PL POLECA
Ośrodek otwarty jest przez trzy dni w tygodniu, a członkowie wspólnoty Sant'Egidio mają nadzieję, że przyniesie on nie tylko doraźną pomoc potrzebującym, ale też pomoże w budowaniu nowej wrażliwości społecznej i otwartości na potrzeby osób bezdomnych.

Wspólnota Sant' Egidio, która zajmuje się niesieniem pomocy bezdomnym, a także osobom chorym, starszym i uchodźcom, powstała w Rzymie w 1968 r. Dziś jest obecna w ponad 70 krajach na świecie. W Polsce prowadzi działalność w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i w Chojnie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Moskwa: wspólnota Sant'Egidio otwiera dom dla bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.