Msza w intencji ofiar katastrofy w Babach

Msza w intencji ofiar katastrofy w Babach
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
KAI / slo

Krajowy duszpasterz kolejarzy ks. Eugeniusz Zarębiński przekazał wyrazy współczucia i pamięci w modlitwie osobom poszkodowanym w katastrofie kolejowej w miejscowości Baby koło Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie 12 sierpnia o godz. 16.15 wykoleił się pociąg relacji Warszawa - Katowice.

Dziś rano w kościele św. Stanisława w Lublinie ks. kanonik Zarębiński odprawił Mszę świętą w intencji osób poszkodowanych a także ich rodzin. Kolejną odprawi w najbliższą niedzielę 14 sierpnia również w tym kościele. Zapewnił o duchowej więzi duszpasterzy kolejarzy z tymi wszystkimi, których ta katastrofa napełniła cierpieniem i smutkiem. - Krajowe duszpasterstwo kolejarzy modli się w intencji osoby, która zginęła, oraz rannych i ich najbliższych rodzin - podkreślił. Zapewnił też o solidarności w bólu.

Do katastrofy doszło 12 sierpnia ok. godz. 16.15 w miejscowości Baby k. Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie wykoleił się pociąg pasażerski TLK relacji Warszawa Wschodnia - Katowice. Jechało nim ok. 280 pasażerów. W katastrofie zginęła jedna osoba - mężczyzna, a 84 zostały poszkodowane.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Msza w intencji ofiar katastrofy w Babach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.