Muzułmańskiej parze z Iranu ślubu cywilnego udzielił… katolicki ksiądz

Muzułmańskiej parze z Iranu ślubu cywilnego udzielił… katolicki ksiądz
Ksiądz katolicki udzielił parze muzułmańskiej ślubu cywilnego (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

W Genui na północy Włoch ksiądz katolicki jako reprezentant burmistrza udzielił ślubu cywilnego parze młodych Irańczyków, którzy są muzułmanami. Z panną i panem młodym połączyli się zdalnie ich rodzice i krewni, którzy nie mogą opuścić swojego kraju, gdzie trwałą gwałtowne protesty i represje.

W XVI-wiecznym Palazzo Imperiale małżeństwo zawarli Mohammad Kodadoustan Shahraki i Faranak Forouzanjahromi - podał dziennik "La Repubblica" w wydaniu z Ligurii.

DEON.PL POLECA
W sali ślubów zainstalowano ekran, na którym uroczystość obserwowali ich krewni za pośrednictwem łącza internetowego na jednej z platform i to mimo, jak zauważono, ograniczeń wprowadzonych w Iranie w korzystaniu z sieci w ramach represji.

Ksiądz udzielił ślubu muzułmanom

Ślubu udzielił w cywilnym ubraniu ksiądz Paolo Farinella, który zgodnie ze zwyczajem miał na marynarce nałożoną szarfę w kolorach włoskiej flagi. Wyjaśnił gazecie w zamieszczonym na jej portalu nagraniu: "Mam nadzieję, że nikt nie będzie zbulwersowany, bo wiele osób pyta mnie, jak to możliwe, że ksiądz katolicki udziela ślubu cywilnego muzułmanom. Jestem obywatelem włoskim i dlatego mogę zostać oddelegowany przez burmistrza do udzielenia ślubu cywilnego".

DEON.PL POLECA

Dodał, że zna młodych Irańczyków od pięciu lat i pomagał im, gdy byli na uniwersytecie.

- Ten ślub jest znakiem cywilizowanego postępowania, które jest konieczne za każdym razem, gdy spotykają się różne kultury, bo nie powinny nas dzielić ani kultura, ani religia, ani pochodzenie czy kraj. W zglobalizowanym świecie nie istnieją już granice. Towary mogą podróżować swobodnie, a my dalej utrudniamy to ludziom - oświadczył duchowny.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Muzułmańskiej parze z Iranu ślubu cywilnego udzielił… katolicki ksiądz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.