Myślimy o jedności chrześcijan i tęsknimy za nią

KAI / slo

- Myślimy o tej jedności i tęsknimy za nią - powiedział abp Józef Michalik w rozmowie z Biurem Prasowym KEP u progu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przekonuje, że trzeba budować na prawdzie i przełamywać schematy, a nade wszystko zostawiać miejsce działaniu Bożemu. - Ludzie mają tysiące argumentów ludzkich, a ciężko znaleźć niekiedy ten argument Boży, ten argument właściwy, który by doprowadził do jedności wiary, pełnej jedności wiary w Kościołach chrześcijańskich i komunii, byśmy mogli być świadkami wobec świata w pełni - zauważył.

Przed południem przewodniczący Episkopatu wraz z sekretarzem generalnym KEP bp. Wojciechem Polakiem złożyli wizytę zwierzchnikowi Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, arcybiskupowi Sawie.

Metropolita prawosławny i przedstawiciele Episkopatu rozmawiali o zaplanowanej na sierpień wizycie w Polsce patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla. Tematem rozmowy był też przygotowywany dokument na temat pojednania narodów polskiego i rosyjskiego.

Hierarchowie wspomnieli też o pracach Bilateralnego Zespołu Katolicko-Prawosławnego, który działa przy Konferencji Episkopatu Polski w ramach Rady ds. Dialogu Ekumenicznego, a także o pracach samej Rady.

Była to pierwsza wizyta abp. Józefa Michalika jako przewodniczącego Episkopatu, a bp. Wojciecha Polaka jako sekretarza generalnego u metropolity Sawy. Jej znaczenie polega i na tym, że miała miejsce w pierwszym dniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, a jednocześnie w wigilię ważnego dla całego Kościoła Wschodniego święta Jordanu, obchodzonego na pamiątkę Chrztu Pańskiego.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Myślimy o jedności chrześcijan i tęsknimy za nią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.