Na ekrany polskich kin wchodzi film "Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Zaczął powstawać blisko 20 lat temu

Na ekrany polskich kin wchodzi film "Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Zaczął powstawać blisko 20 lat temu
Fot. Rafael Film / YouTube
KAI / pk

Od piątku polscy widzowie będą mogli zobaczyć nowe dzieło poświęcone historii rodziny Ulmów. Dystrybutorem filmu "Ulmowie. Błogosławiona rodzina" jest Rafael Film.

Nowy film Ulmach zaczął powstawać blisko 20 lat temu. Niewielu wtedy słyszało o tej bohaterskiej rodzinie czy było zainteresowanych ich niezwykłą historią.

DEON.PL POLECA
- Mimo to reżyser, Dariusz Walusiak, zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamiętających jeszcze rodzinę Józefa i Wiktorii, odkrywał nowe fakty oraz badał motywacje i uczucia zarówno jasnych bohaterów tej historii, jak i tych odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie - opisuje Przemysław Wręźlewicz, dyrektor Rafael Film.

"Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Reżyser uznał, że pora zakończyć dzieło

Pierwszym nagranym rozmówcą w 2004 r. był brat Józefa Ulmy. - Zarówno on, jak i kilkunastu innych świadków, których zarejestrowano na potrzeby filmu dziś już nie żyją. Z uwagi jednak na zbliżające się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w dziejach Kościoła, czyli pierwsze wyniesienie na ołtarze całej rodziny, w tym nienarodzonego dziecka, reżyser uznał, że przyszedł czas, by zakończyć dzieło - tłumaczy Wręźlewicz.

Co ważne, nowy film o bohaterskiej rodzinie nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, a o nadziei i miłosierdziu. Jest dziełem o dobru, które pokonuje zło, o poświęceniu, którego sens nareszcie zostaje odkryty oraz o człowieczeństwie, które triumfuje.

- Zapraszamy na seans, który będzie wzruszającą duchową przygodą, ale także inspiracją, bo być może skłoni widza do odpowiedzi na kilka pytań w świetle postawy Ulmów. Wszak są już świętymi, a święci są wzorami do naśladowania - zachęca do obejrzenia filmu Wręźlewicz.

Film "Ulmowie. Błogosławiona rodzina" wchodzi do polskich kin 25 sierpnia, głównie na pokazy grupowe. Szczegółowe informacje o filmie dostępne są na stronie rafaelfilm.pl.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Radoń

Medytacja z powrotem do źródeł

Z jednej strony cieszy duża popularność różnych szkół medytacji, z drugiej budzi zaniepokojenie. Niepokoi nawet kliniczna koncepcja uważności (ang. mindfulness), czyli tzw. świeckiego modelu medytacji. Owo zaniepokojenie wyrażają nie tylko...

Skomentuj artykuł

Na ekrany polskich kin wchodzi film "Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Zaczął powstawać blisko 20 lat temu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.