Na Jasną Górę przybyła 57. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych

Na Jasną Górę przybyła 57. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Osoby chore, niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunowie przybyli w środę z 57. Ogólnopolską Pielgrzymką Apostolstwa Chorych na Jasną Górę w Częstochowie. Abp Galbas zwrócił uwagę na potrzebę "czułej obecności" przy cierpiących.

Jej uczestnicy modlili się o zdrowie i ofiarowywali swoje cierpienie w intencji Kościoła i pokoju na Ukrainie. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Pielgrzymka Apostolstwa Chorych

Mszy świętej przewodniczył abp Adrian Galbas z Katowic. W kazaniu podkreślił, że apostolstwo, które podejmują chorzy, jest najcenniejszym w Kościele. "To apostolstwo, wobec którego milkną wszystkie słowa, a pozostaje tylko jedno: dziękuję. I to słowo tutaj przynosimy i z tym słowem powierzamy was Maryi Uzdrowicielce Chorych" – powiedział.

Abp Galbas zauważył, że łatwo jest kochać życie, wyznawać wiarę i mówić, że Jezus jest naszym Panem, gdy wszystko idzie dobrze, gdy życie jest beztroskie i łatwe, ale nie wtedy, gdy "nie można zejść z łóżka, trzeba doczołgać się do łazienki, gdy nie można przełknąć kawałka chleba, gdy tępo patrzy się w sufit i każda minuta to wieczność, gdy nie ma się włosów tylko perukę, gdy nic nie boli, a boli tylko życie i nic się nie chce".

"Gdy masz swój Ogrójec, a nie Górę Błogosławieństw, zimny, ciemny i straszny, staraj się nie zwrócić Bogu biletu, staraj się powiedzieć - Jezu ufam Tobie! Tylko Tyś jest Panem i choć nie znam odpowiedzi na pytania: dlaczego, ale ofiaruję Tobie to razem z krzyżem, ofiarowuję to, jak perłę, Ty wykorzystaj to jak trzeba" – dodał.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Na Jasną Górę przybyła 57. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.