Na Jasnej Górze trwa modlitwa w intencji pielgrzymki do Iraku

Na Jasnej Górze trwa modlitwa w intencji pielgrzymki do Iraku
(fot. Jerzy Szota, CC BY-SA 3.0 PL via Wikimedia Commons)
1 miesiąc temu
PAP / df

W Sanktuarium Jasnogórskim od dziś (5.03) odmawiana będzie modlitwa różańcowa i sprawowana będzie Msza św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej w intencji papieskiej pielgrzymki do Iraku. Także paulini w swej zakonnej wspólnocie towarzyszyć będą Ojcu Świętemu w tej trudnej podróży apostolskiej.

- Chcemy w ten sposób włączyć się duchowo w wysiłek papieża i jego posługę miłości i pojednania. Wierzymy, że pomoże wszystkim Irakijczykom w odbudowie wzajemnego zaufania i szacunku - powiedział przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski i dodał: „modlitwa ta niech będzie nade wszystko wyrazem naszej najgłębszej solidarności z tymi, którzy niewinnie cierpią z powodu wojen, uprzedzeń i nienawiści. Niech nasze wołanie do Bogarodzicy skruszy serca wszystkich prześladowców, a ofiarom wojny przyniesie otuchę i moc do wytrwania w przeciwnościach”.

Jasnogórski przeor podkreślił, że Sanktuarium pragnie w tych dniach duchowo towarzyszyć Namiestnikowi Jezusa Chrystusa, poprzez codzienną modlitwę różańcową o godz. 16.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. - Chcemy poprzez podawanie tej intencji, w dniach papieskiej pielgrzymki, także podczas Mszy św., uświadomić wszystkim, którzy będą się z nami łączyć duchowo, by wsparli papieża, bo jest to wyjątkowo trudna, ale też oczekiwana i ważna pielgrzymka. Myślę, że jedna z ważniejszych w ciągu całego papieskiego pontyfikatu - zauważył o. Pacholski.

Przypomniał, że Jasna Góra zawsze towarzyszy Ojcu Świętemu w podróżach apostolskich. Początki tej modlitwy to pontyfikat papieża pielgrzyma św. Jana Pawła II.

Jasnogórski przeor wyraził przekonanie, że papieska pielgrzymka „przyniesie wiele nadziei oraz pozytywnych rozwiązań wszystkim stronom konfliktu i pomoże Irakijczykom w odbudowie wzajemnego zaufania i szacunku”.

Zachęcił do łączności duchowej z częstochowskim Sanktuarium, także poprzez Internet i jasnogórską rozgłośnię.

Od 5 do 8 marca papież Franciszek przebywać będzie w Iraku. Będzie pierwszym papieżem odwiedzającym ten kraj i będzie to jego 33. zagraniczna podróż apostolska, a pierwsza od wybuchu, rok temu, pandemii koronawirusa. Hasłem wizyty są słowa: „Wszyscy braćmi jesteście”.

W Iraku Franciszek chce przede wszystkim umocnić ciężko doświadczonych przez historię chrześcijan tego kraju i Bliskiego Wschodu.

W roku 1999 Irak chciał odwiedzić św. Jan Paweł II. Z powodów politycznych podróż ta nie doszła do skutku. Papież Franciszek odwiedzi między innymi Ur Chaldejskie, w którym rozpoczęła się historia zbawienia całej ludzkości wraz z powołaniem do wiary patriarchy Abrahama, którego oprócz chrześcijan czczą żydzi i muzułmanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Na Jasnej Górze trwa modlitwa w intencji pielgrzymki do Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.