"Na pierwszym miejscu musi być godność człowieka". Zakonnica pisze do Trumpa o sytuacji uchodźców

"Na pierwszym miejscu musi być godność człowieka". Zakonnica pisze do Trumpa o sytuacji uchodźców
(fot. youtube.com)
KAI/ ed

W związku z wizytą Donalda Trumpa w południowym Teksasie znana siostra zakonna Norma Pimentel skierowała do prezydenta USA list otwarty na temat sytuacji uchodźców i migrantów.

Dyrektorka katolickich organizacji dobroczynnych w regionie Rio Grande Valley opisuje problemy rodzin przybywających z Meksyku, aresztowanych, a potem wypuszczanych na wolność w elektronicznych kajdankach. 10 stycznia prezydent Trump odwiedził miasto McAllen na granicy z Meksykiem, by zobaczyć, jak jest chroniona granica przed migrantami z Południa.

Współpraca z funkcjonariuszami celnymi USA

Siostra Pimentel napisała, że jej organizacja od czterech lat udziela pomocy tysiącom rodzin, ludziom, którzy przychodzą do kierowanego przez nią ośrodka w McAllen głodni i zalęknieni: "Od chwili otwarcia przez nasze drzwi przeszło ponad sto tysięcy ludzi".

Zakonnica podkreśliła, że katolickie organizacje pomocy ściśle współpracują z funkcjonariuszami celnymi USA oraz strażnikami granicy w regionie Rio Grande Valley.

Jesteśmy wezwani do życia w solidarności

Tę współpracę cechuje kultura wzajemnego poszanowania i dialogu. "Ważne jest, abyśmy utrzymali nasz kraj bezpieczny, bardzo szanuję pracę osób zatrudnionych na cle oraz na granicach USA strzegących, kto przybywa do naszego kraju. Modlę się za nich każdego dnia" - wyznała s. Pimentel.

Swój list katolicka zakonnica kończy apelem o solidarność wobec najsłabszych: "Niezależnie od tego kim jesteśmy i skąd przybywamy pozostajemy częścią rodziny ludzkiej i jesteśmy wezwani do życia w solidarności", gdyż "na pierwszym miejscu musi być godność człowieka".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Na pierwszym miejscu musi być godność człowieka". Zakonnica pisze do Trumpa o sytuacji uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.