Nabożeństwa majowe w Campusie Misericordiae

Nabożeństwa majowe w Campusie Misericordiae
(fot. facebook.com/ŚDM Campus Misericordiae - Pole Miłosierdzia)
PAP / psd

W każdą niedzielę maja na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach, gdzie papież Franciszek spotka się z młodzieżą podczas Światowych Dni Młodzieży, odbywać się będą nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Organizują je wolontariusze ŚDM z Wieliczki.

Modlitewne spotkania będą kontynuowane również w czerwcu i lipcu, a ich zwieńczeniem stanie się nocne czuwanie z papieżem Franciszkiem oraz Msza Posłania 31 lipca.

Pierwsze takie nabożeństwo odbyło się 1 maja, kolejne odbędzie się w niedzielę 8 maja. Tak jak poprzednio, modlitewne rozważania poprowadzą duchowni wielickich parafii - ks. Piotr Burtan z parafii św. Klemensa oraz o. Mariusz Tabor z parafii św. Franciszka z Asyżu. Oprawę muzyczną zapewni schola z parafii w Strumianach oraz grupa muzyczna o. Mariusza Tabora.

Nabożeństwa odbywają się o godz. 20 przy Krzyżu ŚDM na nowo wybudowanym Rondzie ŚDM, łączącym nowo powstały Trakt Jana Pawła II (łącznik od trasy S7) z Traktem Franciszka, czyli zmodernizowaną drogą powiatową, którą będzie można dojechać pod ołtarz.

DEON.PL POLECA

Obok Ronda ŚDM powstają dwa budynki. Pierwszy to "Dom Miłosierdzia", czyli dom środowiskowego wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych. Gospodarze mają nadzieję, że papież Franciszek zatrzyma się w nim podczas pobytu w Brzegach i pobłogosławi dom. Budowa finansowana jest ze środków ministerstwa pracy oraz miasta i gminy Wieliczka. Wyposażenie domu sfinansuje Caritas, m.in. dzięki wsparciu archidiecezji krakowskiej.

Drugi budynek - tzw. "Chleb Miłosierdzia" - będzie centrum logistycznym Caritas Archidiecezji Krakowskiej do przechowywania żywności.

Obok budynków na dzwonnicy zawieszony zostanie Dzwon Miłosierdzia, poświęcony przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza 3 kwietnia podczas tegorocznego Święta Bożego Miłosierdzia. Według planów, dzwon zabrzmi, gdy na Campus Misericordiae przybędzie papież Franciszek.

Na terenie Campusu Misericordiae w sobotę 30 lipca odbędzie się czuwanie młodych z papieżem Franciszkiem, a w niedzielę 31 lipca na zakończenie ŚDM papież odprawi Mszę Świętą Posłania.

Kampus powstaje na terenach przyszłej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej na granicy Krakowa i Wieliczki, w odległości ok. 12 km od Rynku Głównego w Krakowie. Będzie zajmował ok. 250 hektarów, ale powierzchnia użytkowa dla pielgrzymów będzie wynosiła ok. 200 hektarów. Na tym terenie, według szacunków, pomieści się ok. 2,5 mln osób. Przygotowane też zostaną sektory zapasowe.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia ŚDM jest otwarty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nabożeństwa majowe w Campusie Misericordiae
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.