Nagroda św. Walentego dla kard. Dziwisza

11 lat temu
KAI / psd

Metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz otrzyma 20 maja nagrodę św. Walentego przyznaną mu przez diecezję Terni – w Umbrii, ok. 140 km na północ od Rzymu. Tam właśnie znajdują się relikwie patrona zakochanych. Św. Walenty był biskupem Terni w III wieku i tam poniósł męczeńską śmierć za wiarę.

W programie uroczystości przewidziano spotkanie metropolity krakowskiego z biskupem diecezji Terni – Narni – Amelia, Vincenzo Paglią, odpowiedzialnym w episkopacie Włoch za kwestie dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. Bp Paglia jest też asystentem kościelnym znanej ze swej działalności społecznej Wspólnoty św. Idziego.

Podczas uroczystości zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Jan Paweł II i Terni”. Ojciec Święty odwiedził to miasto 19 marca 1981 r., a pierwszym etapem pobytu było spotkanie z robotnikami miejscowej stalowni. Odbiło się ono szerokim echem w świecie, tym bardziej, że po raz pierwszy fabrykę odwiedzał papież, który sam w młodości był robotnikiem.

Kard. Dziwisz otrzyma nagrodę św. Walentego w południe z rąk burmistrza Terni. Po południu przewidziano natomiast wizytę purpurata w stalowni, gdzie towarzyszył Janowi Pawłowi II przed 29 laty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nagroda św. Walentego dla kard. Dziwisza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.