"Najkrótszy w historii proces beatyfikacyjny"

"Najkrótszy w historii proces beatyfikacyjny"
Matka Teresa z Kalkuty (fot. AJ)
4 lata temu
KAI / pk

Franciszek mianował kard. Vinko Puljicia swoim specjalnym wysłannikiem na uroczystość dziękczynną za kanonizację Matki Teresy z Kalkuty.

Arcybiskup Sarajewa uda się 11 września do Skopje, by tam przewodniczyć uroczystości Dnia Dziękczynienia za kanonizację założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla - poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Matka Teresa z Kalkuty (1910-1997) urodziła się jako Agnes Gonxha Bojaxhiu w Skopje, w dzisiejszej Macedonii. Zmarła 5 września 1997 r. w wieku 87 lat w Kalkucie.

Proces beatyfikacyjny "matki ubogich", został otwarty już w dwa lata po jej śmierci. Beatyfikował ją papież Jan Paweł II w 2003 roku, w sześć lat po śmierci. Był to najkrótszy w historii proces beatyfikacyjny.

Dla wielu Matka Teresa była świętą już za życia. 4 września, podczas Mszy kanonizacyjnej sprawowanej przez papieża Franciszka na placu św. Piotra w Watykanie, zostanie wyniesiona "do chwały ołtarzy". Liturgia będzie jednym z najważniejszych punktów ogłoszonego przez papieża Roku Miłosierdzia. Jak zwraca uwagę austriacka agencja katolicka Kathpress, kanonizacja założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla stanowić ma "zachętę dla Kościoła i społeczeństwa aby wyostrzyć spojrzenie na egzystencjalne peryferie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Najkrótszy w historii proces beatyfikacyjny"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Najkrótszy w historii proces beatyfikacyjny"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.