"NAMRQCENIE" - franciszkańskie rekolekcje

"NAMRQCENIE" - franciszkańskie rekolekcje
(fot. franciszkanie.tv)
5 lat temu
Logo źródła: franciszkanie.tv franciszkanie.tv

W Środę Popielcową ruszają nasze kolejne franciszkańskie rekolekcje internetowe: "NAMRQCENIE: Wielki Post 2015″. Rekolekcje będzie można codziennie zobaczyć na DEON.pl

Od kilku lat proponujemy Widzom codzienne rozważania w Adwencie i Wielkim Poście. Tegoroczny cykl prowadzi o. Leszek Łuczkanin OFMConv, Wikariusz Prowincji św. Maksymiliana. Dziwna nazwa rekolekcji (namrqcenie) wyjaśni się już w drugim odcinku…

Tym razem cykl został przygotowany inaczej, niż w poprzednich latach, kiedy to rozważania opierały się na Liturgii Słowa z danego dnia. Tegoroczne spotkania stanowić będą solidną pomoc do nawrócenia w jego podstawowych aspektach. Jak mówi o. Leszek, nie chodzi o to, by przekazać niezmierne ilości nowej wiedzy, ale raczej wykorzystać to, co słuchacz/widz słyszał przez lata, pomóc mu to uporządkować i - przede wszystkim - należycie wykorzystać. Taki jest cel tych rekolekcji.

I tak będziemy mogli jasno określić czas i cel nawrócenia, a także potrzebny do tego ekwipunek. Napoleon przekaże nam ważną informację, a my będziemy starali się zdobyć szczególną odznakę. Poznamy odpowiedź na pytanie ile razy wierzymy i jak wygląda więź z Bogiem (całkiem dosłownie). Przypomnimy sobie czym jest grzech na drodze nawrócenia i czym różnią się grzechy: ciężki, śmiertelny, lekki i powszedni, a także na czym polegają grzechy cudze. Poznanie płaszczyzn grzechu i czterech sposobów grzeszenia będzie wstępem do sakramentu pokuty i pojednania.

Będziemy też świadkami niecodziennej (czyżby…?) sceny w kościele przy konfesjonale (na żywo!!) i dowiemy się jak toczyć walkę duchową z pokusami oraz co nas uchroni przed upadkiem w przepaść.  I dlaczego trzeba upaść przed pokusą. A na dodatek na herbatę zaprosi nas… Pan Bóg!

Rekolekcje będą też podpowiedzią jak załatwić paszport, jakie problemy może mieć zakonnik przy zakupie lodówki na raty, czy kompas zawsze pokazuje północ i w jaki sposób poszczą Polacy.

Na koniec spróbujemy zajrzeć do grobu.

Ta długa (47 odcinków) podróż ma nas doprowadzić do naszego Pana Zmartwychwstałego. Codzienne rozważania są krótkie, 3-4 minutowe. Niemal w każdym odcinku o. Leszek posługuje się rekwizytami lub prowadzi nas w ciekawe miejsca.

Patronami medialnymi rekolekcji są: deon.pl, Radio Niepokalanów, franciszkanie.pl oraz Dobre Media. Wydawcą jest Prowincja św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych z siedzibą w Gdańsku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"NAMRQCENIE" - franciszkańskie rekolekcje
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"NAMRQCENIE" - franciszkańskie rekolekcje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.