Nie oglądajmy telewizji podczas posiłku!

Nie oglądajmy telewizji podczas posiłku!
(fot. flyzipper / flickr.com)
KAI / slo

Biskup portugalskiej diecezji Aveiro, António Francisco dos Santos zwrócił się z prośbą, aby przez cały miesiąc przynajmniej jeden posiłek w rodzinie odbył się przy wyłączonym odbiorniku telewizyjnym.

W liście do rodzin z okazji obchodzonego dziś w diecezji Dnia Rodziny portugalski hierarcha zauważa, że aby "być rodziną, trzeba słuchać i być słuchanym, aby pomóc i otrzymać pomoc, aby być z drugim i dla drugich, aby kochać i być kochanym".

Wezwał rodziny z diecezji, aby w ciągu tego miesiąca znalazły więcej czasu dla siebie, aby umocnić wzajemne relacje i stworzyć możliwość owocnego dialogu. W związku z tym poprosił, aby chociaż jeden posiłek w rodzinie odbywał się przy wyłączonym telewizorze. Wskazał, że "danie czasu rodzinie pozwoli i umożliwi, aby każdy zgodnie ze swoim wiekiem i możliwością uczestniczył w świecie i marzeniach drugiego człowieka, aby dzieci i wnuki, rodzice i dziadkowie uczyli się nawzajem i rozkoszowali się radością i mądrością życia rodzinnego".

W Dniu Rodziny bp Santos życzy wszystkim, aby "rodzina była żłóbkiem i pierwszą szkołą, domowym kościołem, w którym każdy jej członek znajdzie błogosławieństwo, przebaczenie i siły przed drogą, schronienie w godzinie próby".

Ordynariusz diecezji Aveiro solidaryzuje się z rodzinami, które "przeżywają żałobę, ból, próby, bezrobocie, poszukują drogi szczęśliwego życia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie oglądajmy telewizji podczas posiłku!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.