"Nie przyspieszajmy kanonizacji Jana Pawła II"

"Nie przyspieszajmy kanonizacji Jana Pawła II"
Kard. Kazimierz Nycz (fot. wikipedia.pl)
KAI / wm

Rocznica beatyfikacji jest dla mnie przypomnieniem zobowiązań wobec osoby i dzieła bł. Jana Pawła II - powiedział w rozmowie z KAI kard. Kazimierz Nycz, podsumowując ostatnie 12 miesięcy, które minęły od wyniesienia na ołtarze papieża Polaka. Dziś mija pierwsza rocznica tego wydarzenia. Metropolita warszawski podkreślił, ze nie należy zbytnio przyśpieszać kanonizacji papieża, a czas do niej wypełnić poznawaniem jego nauczania i modlitwami za jego wstawiennictwem.

Patrzę na rocznicę każdą, a zwłaszcza na rocznicę beatyfikacji jako na bardzo poważne przypomnienie nam tego co jest zobowiązaniem ludzi Kościoła i tych z obrzeży Kościoła, który jednak uważali papieża za wielki autorytet, wobec jego osoby i jego dzieła" - mówi metropolita warszawski. Jego zdaniem, tylko wtedy rocznice mają sens, jeśli nas do czegoś mobilizują. "Nie chodzi o to, by odbyć jeszcze jedno święto" - podkreślił.

Kardynał dodał jednocześnie, że nie należy zbytnio przyspieszać procesu kanonizacyjnego bł. Jana Pawła II. "Kwestia kanonizacji, to jest kwestia szerokości kultu, a jeśli chodzi o Jana Pawła II, ten kult jest na całym świecie - zauważył kard. Nycz. - W czasie lat czy miesięcy oczekiwania na kanonizację mamy zadanie poznania jego nauczania i modlitw za jego wstawiennictwem - dodał.

W opinii kard. Nycza kanonizacja stanie się kolejną okazją do tego, by "powrócił do nas Jan Paweł II" w nowszy sposób, a jest nam to wszystkim potrzebne.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nie przyspieszajmy kanonizacji Jana Pawła II"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.