Nie żyje Danuta Orzechowska. Była damą Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie

Nie żyje Danuta Orzechowska. Była damą Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
KAI / kb

Nie żyje Danuta Orzechowska, Dama Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Miała 68 lat. Była komandorem z Gwiazdą Zakonu. Godność otrzymała w 2017 roku i była jedną z pierwszych kobiet na świecie z tym tytułem – informuje Radio Plus Radom.

Danuta Orzechowska urodziła się w 1953 r. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wolsztynie a następnie Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Była pracownikiem naukowym na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Danuta Orzechowska - kim była?

Od 2004 r. była członkiem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Inwestytura odbyła się wówczas w radomskiej katedrze. Pełniła również funkcję skarbnika polskiego zwierzchnictwa OESSH. Była współzałożycielką Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń oraz członkiem Ruchu Światło-Życie.

Danuta Orzechowska zmarła po długiej chorobie. Kondolencje z powodu jej śmierci przesłał m.in. kard. Kazimierz Nycz, Wielki Przeor i Regent Zwierzchnictwa Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie w Polsce.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 20 października w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Początek mszy świętej o godzinie 13.00. Zmarła zostanie pochowana na cmentarzu wojskowym przy Limanowskiego w Radomiu.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Emmanuelle Huisman-Perrin
17,20 zł
21,50 zł

Nie ulega wątpliwości, że śmierć jest kresem ziemskiego życia wszystkich stworzeń. O ile w świecie przyrodniczym zjawisko to jest dla nas - ludzi zjawiskiem naturalnym, tak już wobec nas samych niekoniecznie. Z powodu lęku i...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Danuta Orzechowska. Była damą Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.