Nie żyje ks. Stefan Szczygielski. Był zakonnikiem przez ponad 60 lat

Nie żyje ks. Stefan Szczygielski. Był zakonnikiem przez ponad 60 lat
ks. Stefan Szczygielski FDP (fot. diecezja.wloclawek.pl)
diecezja.wloclawek.pl / tk

W poniedziałek 5 czerwca w wieku 84 lat, w 61. roku życia zakonnego i w 51. roku kapłaństwa zmarł ks. Stefan Szczygielski, orionista, długoletni proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli.

Kim był ks. Stefan Szczygielski?

Śp. Ks. Stefan Szczygielski FDP urodził się 29 listopada 1938 r. w Gąsiorach koło Łukowa (województwo Lubelskie) z rodziców Feliksa i Stanisławy z domu Miechowiecka. Ochrzczony w parafii św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach  8 grudnia 1938 r. Sakrament bierzmowania przyjął w 1949 r. Do Zgromadzenia Księży Orionistów wstąpił w 1961 r., i w tym samym roku rozpoczął Nowicjat w Zagrodnicy, który ukończył złożeniem Pierwszej Profesji Zakonnej 8 września 1962 r. Studia odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli w latach 1964-72. Śluby wieczyste złożył 1 marca 1968 r. Następnie święcenia diakonatu przyjął w katedrze włocławskiej 4 marca 1972 r., z rąk biskupa Jana Zaręby, a kapłaństwo 21 maja 1972 r., w kaplicy św. Antoniego Padewskiego w Warszawie przy ul. Barskiej 4 z rąk biskupa Bronisława Dąbrowskiego. Od 1990 przez 19 lat pełnił posługę najpierw jako wikariusz, a później  proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli. Zmarł w Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie 5 czerwca 2023 r.

Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie ks. biskup Tadeusz Pikus zostanie odprawiona w sobotę, 10 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Wołominie. Po Mszy św. trumna z ciałem śp. Ks. Stefana zostanie złożona w grobowcu zakonnym na cmentarzu w Wołominie.

"Polecajmy śp. ks. Stefana Bożemu Miłosierdziu: Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Stefan, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen" - napisał ks. Krzysztof Miś FDP, Przłożony Prowincjalny Zakonu Orionistów.

Źródło: diecezja.wloclawek.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Stefan Szczygielski. Był zakonnikiem przez ponad 60 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.