"Niech głos Boga zagłuszy wołanie złego"

"Niech głos Boga zagłuszy wołanie złego"
(fot. youtube.pl)
KAI / pz

“Sytuacja polityczna, w jakiej znalazła się Ukraina, niebezpieczeństwo jakie zagląda w jej granice, to wynik uległości człowieka wobec kuszenia szatana" - napisał liście pasterskim na Wielki Post 2014 metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki.

"Dam ci wszystko czego zapragniesz. Chcesz bogactwa, masz je; chcesz władzy, będziesz ją miał; chcesz popleczników, otrzymasz ich w nadmiarze. Wszystko to dam, w zamian za jedną maleńką obietnicę, abyś się tym z nikim nie podzielił, abyś to zachował dla siebie i strzegł tego jak źrenicy w oku. Oparta na takich obietnicach władza jest jak żelazny kolos na glinianych nogach, który musi runąć, bo brakuje w nim jednego spoiwa, jakim jest miłość do Boga i bliźniego" - czytamy w liście.

"Dlatego chcąc zadbać o naszą wspólnotę wiary proszę Was, bracia i siostry, abyśmy w tym Wielkim Poście spojrzeli na wiarę opartą o sakramenty święte i zbliżyli się przez spowiedź do ołtarza komunii świętej, do żywego Chrystusa, pokarmu dającego siły by dojść do Królestwa Bożego i w imię tego Królestwa powiedzieć złemu odstąp od nas, bo my jesteśmy z Bogiem" - zachęcił lwowski metropolita.

Abp Mokrzycki wezwał wiernych do rodzinnej modlitwy i odnowienia w sobie drogi Dziesięciu Przykazań. "Niech głos Boga zagłuszy wołanie złego, który chce obnażyć i zawstydzić nas niedostateczną znajomością Słowa Bożego" - zaznaczył arcybiskup.

Wzywając do odnowienia w sobie drogi Dziesięciu Przykazań abp Mokrzycki przypomniał, że ta droga, którą obrano jako drogowskaz w tym roku duszpasterskim, jest jak nigdy dotąd potrzebna wspólnocie Kościoła, wspólnocie rodzinnej, a nade wszystko wspólnocie państwowej, która układa ład i porządek. "Niech czyni to w oparciu o najlepsze prawo, bo prawo samego Boga, które przetrwało przez wiele pokoleń i jest mocnym fundamentem, na którym można budować przyszłość" - podkreślił metropolita lwowski.

Abp Mokrzycki złożył podziękowanie duchowieństwu i wiernym za każdą podjętą inicjatywę duszpasterską, a w ostatnich tygodniach za każdą modlitwę i post w intencji pokoju w Ukrainie również zachęcił ich do wytrwania na tej drodze, która jest najlepszym wsparciem wobec zaistniałej sytuacji. "Niech piękne nabożeństwa wielkopostne, jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale zgromadzą nas wokół cierpiącego Chrystusa, który nie siebie odkupił, ale ciebie i mnie. Niech święty czas rekolekcji poprowadzi nas drogami nawrócenia, czyli zawrócenia z drogi błędnego słowa, myśli i uczynku, a w ten sposób pozwoli odnaleźć Jezusa, jako Drogę i Prawdę naszego życia" - napisał w liście na Wielki Post metropolita lwowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Niech głos Boga zagłuszy wołanie złego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.