Niech prasa katolicka odważnie służy prawdzie

Radio Watykańskie / drr

Prasa katolicka ma głosić Dobrą Nowinę, przedstawiając konkretne fakty, którymi żyją wspólnoty chrześcijańskie. Podkreślił to Papież, spotykając się z Włoską Federacją Tygodników Katolickich. Należy do niej 188 czasopism, głównie diecezjalnych.

- Dobrze wiecie, że w kontekście postmodernizmu, w którym żyjemy, jedno z najważniejszych wyzwań kultury dotyczy sposobu rozumienia prawdy - powiedział Benedykt XVI.

- Kultura dominująca, najbardziej rozpowszechniona w mediach, zajmuje wobec prawdy postawę sceptycyzmu i relatywizmu. Traktuje ją na miarę zwykłych opinii, uważają zatem za możliwe i uzasadnione liczne «prawdy». Jednak pragnienie ludzkiego serca świadczy, że nie można się zadowolić półprawdami. Dlatego osoba ludzka «zmierza ku głębszej prawdzie, która może mu ukazać sens życia; poszukiwanie to zatem może osiągnąć cel jedynie w absolucie» (Jan Paweł II, enc. Fides et ratio, 33). Prawda, której człowiek jest spragniony, to osoba Pana Jezusa. Spotykając tę Prawdę, znając ja i kochając, znajdujemy prawdziwy pokój i szczęście. Misja Kościoła polega na stwarzaniu warunków, by doszło do tego spotkania człowieka z Chrystusem. Współpracując w tym zadaniu, organy informacji wezwane są do odważnej służby prawdzie, by pomagać opinii publicznej w patrzeniu na rzeczywistość i odczytywania jej z ewangelicznego punktu widzenia. Chodzi o przedstawienie racji wiary, które jako takie wychodzą ponad wszelką wizję ideologiczną i mają pełne prawo obywatelstwa w debacie publicznej”.

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niech prasa katolicka odważnie służy prawdzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.