Niemcy: Miss Niemiec będzie uczyła religii

Niemcy: Miss Niemiec będzie uczyła religii
(fot. youtube.com)
3 lata temu
KAI / ml

1 marca wybrana w minionym roku na Miss Niemiec Lena Bröder powróci do szkoły i będzie kontynuowała staż, aby zostać się nauczycielką religii katolickiej w szkołach średnich w Münster - podał portal katholisch.de.

Przez rok przebywała na urlopie związanym z zyskanym tytułem. Pomimo konkretnych możliwości wejścia do świata rozrywki i mody, postanowiła powrócić do swojej pracy wychowawczej.
W długiej rozmowie z oficjalnym portalem Kościoła niemieckiego katholisch.de, Lena Bröder powiedziała o aktualnych wyzwaniach stojących przed wychowaniem religijnym i swoich decyzjach. Wyznała, że zanim wystąpiła w konkursie Miss Niemiec, miała już za sobą połowę stażu. Obecnie sądzi, że uczniowie będą przede wszystkim zaciekawieni jej powrotem do nauczania.
A już ciekawość sama w sobie jest tym, co pragną rozbudzić w uczniach wszyscy nauczyciele. Przypomniała, że katecheza w szkole nie ogranicza się do motywów religijnych i biblijnych, ale porusza też takie kwestie, jak sens życia, miłości, śmierci. Interesują one każdego. Zdaniem Leny Bröder piękno nauczania religii polega na tym, że można poruszyć wiele tematów i nauka nie jest nudna.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy: Miss Niemiec będzie uczyła religii
Komentarze (6)
W
werset
26 lutego 2017, 08:22
Sam uczę swoje dzieci religii. - Za czasów Mojżesza Bóg polecił izraelskim rodzicom: „Te słowa, które ci dzisiaj nakazuję, mają być w twoim sercu; i wpajaj je swym synom” (Powtórzonego Prawa 6:6, 7). A więc rodzice powinni pamiętać o dwóch rzeczach. Przede wszystkim sami mają poznawać Pismo Święte i stosować się do niego w praktyce, aż pokochają zawarte w nim prawo Boże (Psalm 119:97). Będą wtedy mogli wprowadzać w czyn zalecenie z drugiej części tego wersetu — "wpajać te słowa’ swym dzieciom, niejako wyryć je w ich sercach przez kierowanie uwagi na ich wartość. Trzeba zatem, by rodzice odpowiednio pouczali dzieci i często powtarzali im to, co najistotniejsze. 
W
werset
26 lutego 2017, 08:21
Nie posyłajcie tam tylko dzieci. Kiedy na lekcji religii pewien trzecioklasista żalił się, że dzieci muszą przestrzegać mnóstwa reguł, a dorośli nie, katechetka poprosiła uczniów o ułożenie własnych Dziesięciorga Przykazań dla dorosłych. Według niemieckiego tygodnika katolickiego Christ in der Gegenwart większość dzieci nawiązywała do dobroci, zgodnego usposobienia, sprawiedliwości, uczciwości i prawdomówności. Zdaniem pewnego dziecka przykazania te powinny brzmieć tak: ?1. Nie bądźcie niesprawiedliwi. 2. Nie zrzędźcie tyle. 3. Nie poganiajcie nas. 4. Nie przeszkadzajcie nam wciąż. 5. Nie wyśmiewajcie się z nas. 6. Nie przymuszajcie nas. 7. Od czasu do czasu przyznawajcie nam rację. 8. Nie ustanawiajcie własnych reguł. 9. Żyjcie ze sobą w zgodzie. 10. Chodźcie też sami do kościoła, a nie posyłajcie tam tylko dzieci?.
A
Antoni
26 lutego 2017, 00:40
Kobieta ma przede wszystkim dobrze w głowie poukładane. Oczywiście, że jest też po prostu ładna. Przypomniały mi się słowa Pana Jezusa: "Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Dobry uczynek spełniła względem Mnie." (Mk 14, 5-6)
25 lutego 2017, 23:31
Nigdy jakoś nie porywała mnie ,, uroda" modelek ;)
K
Krzysztof
25 lutego 2017, 13:00
do sagneale, a ja bardzo współczuję Panu
a a
a a
25 lutego 2017, 11:31
Nie chcę być złośliwy, ale jak to jest najpiękniejsza Niemka, to współczuję Niemcom :D

Skomentuj artykuł

Niemcy: Miss Niemiec będzie uczyła religii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.