Niemcy: na świąteczne nabożeństwa po rejestracji i w maseczce, śpiew jest zabroniony

Niemcy: na świąteczne nabożeństwa po rejestracji i w maseczce, śpiew jest zabroniony
(fot. depositphotos.com)
PAP / ps

Wierni, którzy chcą iść do kościoła w Boże Narodzenie, muszą wziąć pod uwagę kilka rzeczy: każdy musi się wcześniej zarejestrować, nosić maseczkę, a śpiewanie jest zabronione. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i kościoły uzgodniły szczegółowe przepisy - informuje telewizja ARD.

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych i kościoły uzgodniły zasady nabożeństw w Wigilię i Boże Narodzenie w warunkach pandemii koronawirusa. Ustalono, że kościoły mogą dalej działać.

"Nabożeństwa w Wigilię odbędą się bez zbiorowego śpiewu i każdy uczestnik musi się zarejestrować" - powiedział po rozmowie przedstawiciel Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD), Martin Dutzmann.

Dotyczy to również nabożeństw w plenerze, które w wielu społecznościach są praktykowane od dłuższego czasu, powiedział Dutzmann. "Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, czy nabożeństwo można zorganizować w sposób odpowiedzialny, należy je odwołać".

DEON.PL POLECA

Rząd federalny i rządy krajów związkowych określiły konkretne wymagania dotyczące nabożeństw bożonarodzeniowych. Postanowiono, że należy zachować minimalną odległość 1,5 metra, na miejscu należy nosić maseczki, śpiew jest zabroniony, a jeśli spodziewana liczba uczestników jest duża, zostanie wprowadzony wymóg rejestracji.

Oprócz przedstawicieli Kościołów protestanckich, katolickich, prawosławnych i wolnych, w dyskusji z ministerstwem spraw wewnętrznych udział wzięli również przedstawiciele społeczności żydowskiej i muzułmańskiej w Niemczech.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Niemcy: na świąteczne nabożeństwa po rejestracji i w maseczce, śpiew jest zabroniony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.